Fırat Gazetesi 38 Yaşında!

4 ağustos 1986 yılından bu yana yayım hayatına hiç ara vermeden bugünlere gelen Fırat Gazetesi, 35. yaşına girmenin gururunu yaşıyor.

Fırat Gazetesi 38 Yaşında!

Elazığ'da günlük olarak yayın hayatını sürdüren Fırat Gazetesi, 28. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyor.

Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, 38. yıllarına özel açıklamalarda bulundu.

"HABERCİLİK ANLAYIŞINI BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR"
Erdem açıklamasında, “37 yılı geride bırakarak. 38. yaşımıza merhaba demenin mutluluğu içerisindeyiz. Elazığ’ın yereldeki ve ulusaldaki sesi olan Fırat Gazetesi, yayım hayatına başladığı il günden itibaren; doğru ve güvenilir habercilik ilkesinden vazgeçmeden, gazetecilik mesleğine yakışır habercilik anlayışını başarıyla temsil ediyor. Elazığ’ın sorunlarını yerelin ötesine taşıyarak ulusal basında Elazığ’ın sesi olmaya devam ediyor. İlkesinden ödün vermeden, ilk günkü heyecanla yayım hayatına devam eden Fırat Gazetesi, vatandaşın sesi olmanın haklı gururunu yaşıyor” dedi.

"FIRAT GAZETESİ KÖKLÜ BİR GAZETEDİR"
İlk senelerinde olduğu gibi şu anda da aynı duygu ve heyecanı yaşadıklarını ifade eden Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem; “Muhabirlikten gelen birisi olarak şu anda da basın hayatı içerisinde olmak ayrı bir mutluluk ve gurur veriyor. İşimizi seviyoruz. Çalışan arkadaşlarımızla hep birlikte her gün taze bir başlangıç yaparak; üreten, çalışan, belgeler doğrultusunda haberlerini okuyucuyla buluşturan doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla hareket ediyoruz. 4 Ağustos 1986 yılında yayım hayatına merhaba diyen gazetemizin bu günlere çizgisini bozmadan gelmesi gurur verici. Her gün bizim için yeni bir gün. Burası bizim başarmamızın bir noktası diye düşünüyorum. Fırat Gazetesi bir okul gibidir. Gazeteciliği seven, öğrenmek isteyen, eğitimli, donanımlı birçok çalışan ile güzel bir çalışma ortamı oluşturduk. Başarılı bir ekip, ilkelerinden vazgeçmeyen kırmızıçizgileri olan Fırat Gazetesi, geçmiş başarılarını gölgede bırakacak yeni başarılara imza atıyor. Okurlarımızın, halkımızın menfaatleri doğrultusunda haberler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Gazeteciliğin verdiği görev ve yüklediği sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmenin mücadelesini her zaman vermeye hazırız. Fırat Gazetesi, Elazığ’ın sorunlarını sadece yerelde değil ulusalda da gündeme getiren köklü bir gazetedir. Elazığ’ın menfaatini öne çıkaran bir gazetecilik anlayışı ile sorunlara farklı bir bakış açısı getirmeye devam edip, problemlere dikkat çekerek, yaptığımız haber ve yorumlar ile birçok hususta takdir topladık. Vatandaşın yaşadığı problemleri dile getirirken, yapıcı olan, sorunları çözüme kavuşturan gazete olduğumuz için son derece mutluyuz. 38. Yılımıza merhaba derken, güçlü kadromuzla hiçbir şekilde yayım ilkemizden taviz vermeden, doğruyu savunmaya, şehrin menfaatlerini en üst seviyede tutmaya devam edeceğiz. Birlikte yol yürüdüğümüz çalışma arkadaşlarımız ile güzel işlere imza atarak Elazığ’ın güçlü sesi olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Günümüzde her şey değişiyor. Biz bu değişimi iyi anlamaya çalışmalıyız. Biz de gazetecilik anlayışımızı değişen şartlara ve teknolojiye uygun olarak yeniliyoruz. Bugüne kadar objektif kalmaya ve herkesi anlamaya gayret gösterdik. Unutmayalım ki mesleğimiz meşakkatli bir iştir. Ancak layıkıyla yapılırsa dünyanın en şerefli mesleğidir. Fırat Gazetesi’nin bu günlere gelmesine emek ve gönül verenlere; okuyucularımıza en kalbi duygularımı ifade etmek isterim. Gazetemizin 38. Yaşını kutluyor, gururla başarılı nice yıllarımızın olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.