Fırat Üniversitesi'nden Gururlandıran Başarı!

Fırat Üniversitesi, URAP Dünya Alan Sıralaması verilerine göre mühendislik alanında Türkiye'nin en iyi 7. Dünyanın ise en iyi 744. üniversitesi oldu. Fırat Üniversitesi Türkiye genelinde geçen yıla göre başarısını bir sıra daha ilerletti.

Fırat Üniversitesi'nden Gururlandıran Başarı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) Laboratuvarı’nda yürütülen çalışmalar sonucunda üniversitelerin 2020-2021 Dünya Alan Sıralamaları belli oldu.

URAP alan sıralamasında, üniversitelerin son 5 yıldaki makale, toplam doküman ve atıflarının ilgili alan içindeki etkisi ile uluslararası iş birliği oranı dikkate alındı.

Yapılan araştırmalara göre Fırat Üniversitesi Mühendislik alanında oldukça önemli bir başarı sağlayarak URAP 2020-2021 Dünya Alan Sıralaması verilerine göre mühendislik alanında Türkiye’nin en iyi 7. Dünyanın ise en iyi 744. üniversitesi oldu.

Fırat Üniversitesi URAP 2019-2020 Dünya Alan Sıralamasında mühendislik alanında Türkiye’de 8. olmuştu. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bir yılda sıralamasını bir basamak daha ileriye taşımayı başardı.

Fakültelerin başarı oranlarını yansıtan diğer araştırmalarda da sıklıkla Türkiye ve dünya sıralamasına girmeyi başaran Fırat Üniversitesi bu başarısını artırarak devam ediyor.

MÜHENDİSLİK ALANINDA TÜRKİYE’DE İLK 15’E GİREN ÜNİVERSİTELER

1.           İstanbul Teknik Üniversitesi

2.           Ortadoğu Üniversitesi

3.           Yıldız Teknik Üniversitesi

4.           Gazi Üniversitesi

5.           Hacettepe Üniversitesi

6.           Boğaziçi Üniversitesi

7.           Fırat Üniversitesi

8.           Ege Üniversitesi

9.           Karadeniz Teknik Üniversitesi

10.         İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

11.         Selçuk Üniversitesi

12.         Erciyes Üniversitesi

13.         Sabancı Üniversitesi

14.         İstanbul Üniversitesi

15.         Koç Üniversitesi