'Göreve Hazırız!'

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Çevre ve Şehircilik Uzmanı Ahmet Talha Türkoğlu, Elazığ'ın kalkınmasında öncülük yapacak olan sanayicilerin yanında olacaklarını söyledi.

'Göreve Hazırız!'

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha Türkoğlu, Elazığ’ın kalkınmasında öncülük yapacak olan sanayicilerin yanında olacaklarını söyledi. 

"ÜSTÜMÜZE DÜŞEN HER GÖREVE HAZIRIZ"
Genel Müdür Yardımcısı Türkoğlu, Elazığ için üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu vurgulayarak; “Elâzığ’ımızın kalkınmasında öncülük yapacak olan sanayicilerimize açık çağrıda bulunmak istiyorum. Yaşanılan deprem felaketinin yaralarını çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı olarak hızlı bir şekilde sarmış olmamız şehrimizin inşası için ne kadar önemli ise ihyası içinde özel müteşebbislerin üretime dayalı yatırım yapmaları da bir o kadar önemlidir. Doğup büyüdüğüm memleketime hizmet etmek boynumun borcudur. İstihdamı artıracak tüm yatırımcılarımızın çevre izinlerinin alınması noktasında ön ayak olmaya hazırım. Yeter ki memleket sevdalılarımız yatırım yapmak istesinler. Geçtiğimiz yıllarda şehrimizde yapılması planlanmış olan tarıma dayalı hayvan ihtisas OSB’nin, tekstil fabrikalarının, biyogaz tesislerin, çeşitli madencilik faaliyetlerin kuruluşu için gerekli olan ÇED raporlarını ve çevre izinlerini vermiştik. Bu noktada istihdamı artıracak olan bu ve benzeri yatırımların gerçekleşmesi için gece gündüz demeden şehrimiz adına üstümüze düşen her göreve hazırız” dedi.