Hemşehrimiz Elgin'e Yeni Görev

Elazığlı hemşehrimiz Kazım Gökhan Elgin, Merkez Bankası Yapı ve Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı.

Hemşehrimiz Elgin'e Yeni Görev

Elazığlı Kazım Gökhan Elgin’e Merkez Bankası’nda yeni bir görev verildi. Kazım Gökhan Elgin Merkez Bankası Yapı ve Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı.

Elgin, 1 Mart itibariyle İstabul’da görevine başlayacak. Öte yandan Kazım Gökhan Elgin, aynı zamanda ELFED Genel Başkanlığı görevini de yürütü

KAZIM GÖKHAN ELGİN KİMDİR?
Kazım Gökhan Elgin, 1998 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra İşletme alanında yüksek lisansını tamamladı. 1998-2000 yılları arasında yabancı bir şirkette Dünya Bankası tarafından finanse edilen bir projede inşaat mühendisi olarak görev aldı. Bu görevde, İstanbul ve İzmir’deki devlet hastanelerinin güçlendirme projelerinin hazırlanmasından sorumlu bulunmaktaydı. Elgin, 2000 yılında Başbakanlık Proje Uygulama Biriminin ‘Marmara Depremi Acil Yeniden Yapılandırma Projesi’nde (MEER) Koordinatör olarak göreve başladı. 2006 yılından bu yana ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası ve KfW Kalkınma Bankası ile yapılan ikrazlarla finanse edilen 2 milyar Euro bütçeli İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi’inde (ISMEP) Kurucu Direktör olarak görev yapmaktadır. Son olarak Elazığ Dernekler Federasyonu başkanlığını yürütmektedir.