Hemşehrimiz Gökdemir'e Yeni Görev!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Hemşehrimiz Turgay Gökdemir getirildi.

Hemşehrimiz Gökdemir'e Yeni Görev!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Turgay Gökdemir Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

TURGAY GÖKDEMİR KİMDİR?
Turgay Gökdemir, 1970 yılında Elazığ’da doğdu. 1991 yılında Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldu. Mezuniyetine müteakip özel bir şirket bünyesinde Özlüce Barajı inşaatında saha mühendisi olarak görev yaptı.

1994 yılında Ulaşım A.Ş. kadrosundan İBB Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü emrinde çalışmaya başladı. 1996 yılında memur olarak girdiği İETT Genel Müdürlüğü’nde Özel Projeler Şube Müdürü, Raylı Sistemler Yapım Şube Müdürü ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

05.05.2005 tarihinde geçiş yaptığı İBB’de Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğünde 1. Bölgeden (Eminönü, Fatih, Eyüp, Z. Burnu, Bayrampaşa, Esenler, Güngören, Bağcılar) sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinin ardından Başkan Yardımcısı olarak Fatih Belediyesine geçiş yaptı.

16 Eylül 2009’da İBB Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü Müdür Yardımcılığı görevine geri döndü. 12.11.2009 tarihinde Afet Koordinasyon Merkezi ( AKOM) Müdürü olarak atandı. 2012 Yılı Haziran ayında yeni kurulan Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğüne getirildi.

Bu arada Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 30.07.2021 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi ile TCDD Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Gökdemir evli ve iki çocuk babasıdır.