Hububat Alımları Başladı

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, Elazığ genelinde 26 Haziran tarihinden itibaren hububat alımlarının randevulu sistemle başlatıldığını açıkladı.

Hububat Alımları Başladı

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından Elazığ merkezinde hububat alımlarının 19 Haziran’dan itibaren Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Ergünler Tarım Lisanslı Depoculuk Şirketi üzerinden başlatıldığını aktardı.

Bu kapsamda Kovancılar ve Tunceli Akpazar beldesinde alım merkezleri kuruldu randevu sistemi açıldı ve 05 Temmuz tarihi itibariyle alım işlemlerine başlanacak.

Ak Parti Elâzığ Milletvekili Erol Keleş açıklamasında; "Çiftçilerimizden gelen yoğun talep üzerine Keban yolu üzerinde, Cip Köyü mevkiinde bulunan Gül Gıda tesislerinde alım işlemi yapılabilmesi için çalışmalar yapılmış ve son aşamaya gelinmiştir. Cip Köyü alım merkezi için randevu sistemi 07.Temmuz tarihinde açılacak olup 10 Temmuz tarihinde alım işlemleri başlayacaktır. Günlük alım kapasitesine göre merkezi randevu sistemi üzerinden yapılmaktadır. Üreticilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı ürün miktarı kadar ürün teslimi yapabilmektedirler.Ürünlerini hasat eden çiftçilerimizin ürününü uygun bir yerde bekletmesi yaşanan yoğunluğu azaltacaktır. Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçilerimizin ürünlerini satın almak için tüm tedbirleri almış durumdadır." ifadelerini kullandı.