HÜDA-PAR'lı Şahin Palu'da!

HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcıları Avukat Mahmut Şahin ve Hasan Şahin, Elazığ'ın Palu ilçesinde deprem dolayısıyla zor günler geçiren vatandaşları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA-PAR'lı Şahin Palu'da!

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin ve Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ile birlikte Elazığ’ın Palu ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

HEYET, VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcıları Avukat Mahmut Şahin ve Hasan Şahin onlarla sohbet etti ve sorunları yetkililere iletmek üzere not aldırdı. HÜDA Par Heyeti daha sonra Palu İlçe Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler. İlçe Merkezi muhtarları ile bir araya gelen HÜDA PAR Ekibi sorunları muhtarların dilinden dinlediler.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin, Palu`yu Okçular, Elazığ ve Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde Palu`da bir can kaybı ve yaralanmanın olmamasına karşın, ilçede bulunan evlerin birçoğunun ağır hasarlı hale geldiğini belirterek bu yüzden ilçeye ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Vatandaşların sorunlarını dinlediklerini, Belediye Başkanlarını dinlediklerini ve Muhtarlarla bir araya geldiklerini belirten HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin: “Özellikle son depremle birlikte ağırlaşan bazı sorunlar var ve vatandaşın zihni adeta karışık durumdadır. Bu konuda yetkililerinde sağlıklı bir bilgilendirme yapmadığı bununla birlikte çözüm noktasında insiyatif alınmamıştır. Vatandaşların bazı talepleri var, sorunları var. Bunları bizzat müşahade ettik. Özellikle Palu İlçemizin inanç değerlerine uygun sosyo-kültürel yapısını bozmayan tarihi kültürel bir yapısını da dikkate alan bir yapılaşmanın olması gerektiğini belirtiyorlar. Yapıların bizzat yerinde yapılması şeklinde bir talepleri var.” dedi.

"PALULULARIN TALEPLERİ DİKKATE ALINMALIDIR"
Palu`nun deprem bölgesi olduğunu belirten HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin: “Depremle birlikte bir yaşam ortaya koyabilecek bir yapılaşmaya gidilmelidir. Bu anlamda bu taleplerin titizlikle değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun içinde zemin etüdlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması, vatandaşın bu konuda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Özellikle de Palu`daki gerek belediye başkanı olsun, gerek mülki amirler olsun ya da ilimizin siyasileri olsun bu sorun ve beklentileri mutlaka dikkate alması ve halkın ağırlaşan bu sorunlarına biran önce çözüm üretmelerini bekliyoruz.” dedi.

HÜDA-PAR'lı Şahin Palu'da!