'Hukuki İşlem Başlatılacaktır'

Fırat Üniversitesinden yapılan açıklamada, Sayıştay raporlarında üniversitenin usulsüz atama yaptığına dair hiçbir ibarenin yer almadığı belirtildi...

'Hukuki İşlem Başlatılacaktır'

Yerel ve ulusal gazetelerde yer alan ve sayıştay tarafından yapılan denetimlerde Fırat Üniversitesi yönetiminin bazı kadrolara usülsüz atama yapıldığına dair üniversiteden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

''GEREKLİ HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAKTIR''
''Bazı yerel ve ulusal gazeteler ile sosyal medya haberlerinde Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerde üniversitemizde 2000 – 2020 yılları arasında “Üniversite şube müdürlüğü kadrolarına; fakülte sekterliği, yüksekokul sekreterliği ve enstitü sekreterliği kadrolarından görevde yükselme sınavına tabi tutulmaksızın atama yapıldığı” belirtilmiş ve kendi görev dönemi olmamasına rağmen haberlerde rektörümüzün fotoğrafı kullanılmıştır. Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, "13 Ağustos 2020 tarihinde göreve başlamış olup bu tarihten itibaren de bu kapsamda hiçbir atama veya görevlendirme yapmamıştır. Ayrıca Sayıştay raporunda da bu döneme ilişkin hiçbir bulguya rastlanmamıştır. Bu kapsamda atamalarla hiçbir ilgisi olmadığı halde ilgili haberlerde rektörümüzün fotoğrafını kullananlar hakkında gerekli hukuki girişimler başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."