İkinci PCR Cihazı Kuruldu

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sürdürülen Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Fethi Sekin Şehir hastanesinde PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) tanı laboratuvarı Eylül 2020 tarihinde kurularak hizmete açılmıştı. Açıldığı günden itibaren yaklaşık 50 binin üzerinde test yapılan Covid-19 tanı laboratuvarı, Covid-19 tanısı konulan hastaların tedavi sürecinin etkin bir şekilde işletilmesine büyük katkı sundu.

İkinci PCR Cihazı Kuruldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fethi Sekin Şehir hastanesine Başhekim olarak atanan Prof. Dr. Erol Keleş’in görevi devralmasının ardından, hastane yönetimi tarafından uygulamaya konulan ilk çalışmalardan biri olarak, Fethi Sekin Şehir hastanesi PCR laboratuvarına ikinci bir cihaz kurularak hizmete açıldı. Laboratuvarlara kurulan ikinci cihaz sayesinde, tek bir cihaz bulunmasından kaynaklı sorunların önüne geçilebilecek.
Tüm güvenlik prosedürlerinin uygulandığı laboratuvarlarda, gelen numuneler önce hasta kabul işleminden geçirilerek tasnif ediliyor. Güvenlikli kabinlerde Laboratuvar Teknisyenleri tarafından işleme tabi tutulan numuneler cihaza yüklenerek analiz ediliyor. Mikrobiyoloji Uzmanları tarafından değerlendirilen analiz sonuçları sisteme aktarılarak işlem tamamlanıyor. Laboratuvarlar 24 saat esasıyla çalışmakta.

PCR laboratuvarında incelemelerde bulunan Başhekim Prof. Dr. Erol Keleş, laboratuvarlara kurulan ikinci cihazla tek cihaz bulunmasından kaynaklı sorunların önüne geçilebileceğini belirterek, bu süreçte büyük destekleri olan Sağlık Bakanlığına ve İl Sağlık Müdürlüğüne şükranlarını iletti.