İl Özel İdaresi Asfaltlama Sezonunu Açtı

Elazığ İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programı çerçevesinde planladığı asfaltlama işlerine havaların elverişli gitmesi nedeniyle bugün itibariyle başladı.

İl Özel İdaresi Asfaltlama Sezonunu Açtı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu Gözebaşı Köyünde başlayan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek ilgililerden bilgi aldı.

Başlatılan asfaltlama çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sabuncu, “Asfaltlama çalışmalarını yerinde izlemek adına Gözebaşı Köyüne geldik. Malumunuz kış aylarında yoğun bir karla mücadele çalışması gerçekleştiren ekiplerimiz, yoğun kar yağışına karşılık gece gündüz ve hafta sonu demeden kış aylarını karla mücadele ederek geçirdiler. Bugün de 2019 yılında yapacağımız asfalt çalışmalarının başlangıcını gerçekleştirmekteyiz. İlk çalışmamızı merkez Gözebaşı (Kinederiç) Köyümüzde 2,7 km.lik köy içi asfalt olarak başlattık. Yıl içerisinde il genelinde 200 km’den fazla birinci kat asfalt yapmayı planlamaktayız. Bu yıl ekiplerimiz havaların ısınmasıyla birlikte geçen yıla göre daha erken asfaltlama çalışmalarına başladılar. Birinci kat asfaltın yanında yapacağımız, 2.kat ve yama çalışmalarıyla yılsonuna kadar yaklaşık 250 köyde 500 km’yi aşan asfaltlama çalışması, stabilize, menfez ve sanat yapılarıyla da birlikte toplam 1000 km.lik bir yolda çalışma yapmayı planlamaktayız. Yapacağımız çalışmaların ilimize hayırlı olmasını ve tüm ekiplerimizin çalışmalarını kazasız belasız tamamlamalarını diliyorum” dedi.