'İnsanımıza Hizmeti Getireceğiz'

Yeniden Refah Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Faruk Septioğlu, Elazığ'ı sosyal belediyecilik anlayışı ile yöneteceklerini söyledi.

'İnsanımıza Hizmeti Getireceğiz'

Yeniden Refah Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Faruk Septioğlu seçim çalışmaları kapsamında mahalle ve esnaf ziyaretlerine devam etti. Ziyaretleri sırasında konuşan Septioğlu, Elazığ’ı sosyal belediyecilik anlayışı ile yöneteceklerini söyledi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Faruk Septioğlu seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Septioğlu bu kapsamda beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Caddesi ve Hilalkent Mahallesi’nde esnaflarla ve vatandaşlar ile bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

Septioğlu daha sonra Cumhuriyet Mahallesi’ne geçerek vatandaşlar ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Mahallesi ziyaretleri esnasında konuşan Belediye Başkan Adayı Faruk Septioğlu, kentsel dönüşümün önemine değinerek göreve gelmeleri halinde hızlı bir şekilde bu konuya odaklanacaklarını kaydetti.

Sosyal belediyecilik çalışmalarının da önemine değinen başkan adayı Septioğlu, “Toplumda yardımlaşma dayanışma gereklidir. Ama bunu edeple, incitmeden yapmak lazım. Yeni dönemde inşallah Milli Görüş belediyeciliğiyle aziz şehrimize ve insanımıza hizmeti getireceğiz. Sosyal belediyecilik çalışmalarımızla insanımızın refahına katkı sağlayacağız. Gelir düzeyi düşük yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza refah kart ile destek olacağız. Emekli aylığından başka geliri olmayan ve kirada oturan yaşlılarımıza kira desteği vereceğiz. Kuracağımız aşeviyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek ulaştıracağız. Üniversitede öğrenim gören ihtiyaç sahibi gençlerimize burs vereceğiz. Şehir dışında üniversite eğitimi alan gençlerimize ailelerini ziyaret etmeleri için yılda iki kez otobüs biletini biz vereceğiz. Yuva kuracak ama maddi sıkıntı yaşayan öksüz ve yetim kardeşlerimize 50 bin TL çeyiz desteği vereceğiz. Gelir düzeyi düşük ailelerimizin çocuklarına beslenme desteği vereceğiz. Kısaca edep çizgisinden şaşmadan, insanımızın ihtiyaçlarını önceleyerek hazırladığımız sosyal belediyecilik çalışmalarıyla bu şehrin kardeşlik ve dayanışma kültürünü yeniden hak ettiği düzeye taşıyacağız. Lafla yürütülen değil gerçek anlamda sosyal belediyeciliği bu şehre kazandıracağız. Nasıl yapacağız biliyor musun? Bu şehirde israfı sonlandırarak, şatafatı terk ederek, bu şehrin bize emanet ettiği her kuruşu sadece bu şehir için kullanarak yapacağız.” İfadelerini kullandı.