'İnternet Medyası Görmezden Gelinemez'

Elazığ Medya İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (ELMİYAD) Başkanı Gülşah Altaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda internet medyasının görmezden gelindiğini ifade ederek, şehri yakından ilgilendiren önemli organizasyonlara internet haber sitelerinin davet edilmemesine tepki gösterdi.

'İnternet Medyası Görmezden Gelinemez'

ELMİYAD Başkanı Gülşah Altaş, ilimizde ki haber sitelerinin Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen önemli toplantılar ile milli gün ve bayramlarda düzenlenen resepsiyonlara davet edilmemesine tepki göstererek, “internet medyası görmezden gelinemez” dedi.

"ANLAM VEREMİYORUZ"
Başkan Altaş, yıllardır basın camiasında Elazığ’ın sesi olan haber sitelerinin, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli bir resepsiyona davet edilmemesine bir anlam veremediklerini ifade etti. 

"ELAZIĞ VALİLİĞİNİN TAKINDIĞI TAVIR ADİL DEĞİL"
Elazığ Valiliği’nin takındığı tavrın adil olmadığını belirten Başkan Altaş açıklamasında; “Elazığ Valiliğinin ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’na ilimizde yayın yapan internet medyasının davet edilmemesi manidardır. Yıllardır bu şehrin çıkarları doğrultusunda gecesini gündüzüne katan basın emekçilerimizin böylesi bir programa çağrılmamasına anlam veremediğimizi ifade etmek isteriz. Elazığ İnternet Haber siteleri kamuoyunun haber alması konusunda elinden gelen çabayı sarf etmektedir. Elazığ Valiliği’nin takındığı tavrın adil olmadığını buradan belirtmek isteriz. Televizyon ve gazetelerin haricinde bu şehrin sesini gür bir şekilde sahiplenen internet medyasının da olduğunu birilerine hatırlatmayı kendimize görev addettiğimizin bilinmesini isteriz. Bu duygu ve düşüncelerle bu ve buna benzer programlarda daha adil bir şekilde davranılması temenni ederiz.” ifadelerine yer verdi.