İş İnsanı Demirci'den 'CHP'li İmamoğlu' Tepkisi!

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki göstererek yaptıracakları okulun imza töreninin bir şov olduğunu belirterek deprem felaketinde yara alan şehrin bu durumunu fırsata çevirmenin yanlış olduğunu ifade etti.

İş İnsanı Demirci'den 'CHP'li İmamoğlu' Tepkisi!

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Elazığlı İş İnsanı Veysel Demirci, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Elazığ'da yaptırılacak okul projesinin siyasete alet edilmesine tepki gösterdi.

Demirci, okul protokolü için Elazığ'a gelen CHP' li İmamoğlu'nun imza töreninde siyasi şov yapmasını eleştirerek, deprem felaketinde yara alan şehrin bu durumunu fırsata çevirmenin yanlış olduğunu ifade etti. 

"DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİ ELAZIĞ'DAYDI"
Elazığ'da 24 Ocak'ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki yıkıcı depremde binlerce konutun yanısıra 27 okulun da hasar gördüğü için yıkıldığını anımsatan Demirci, "Depremin hemen ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla devletimizin tüm kurum ve kuruluşları harekete geçerek aziz şehrimizin yaralarının sarılması için çalışma yaptı. Bakanlarımız haftalarca Elazığ'da kalarak çalışmaların koordinasyonunu yürüttü. Devletimizin tüm birimlerinin yanında sivil toplum kuruluşlarımız, yardım kuruluşlarımız hemşehrilerimizin yanında yer aldı. Devlet, millet el birliği ile şehrimiz yeniden ayağa kaldırıldı. Depremde ne yazık ki binlerce konutun yanısıra eğitim kurumlarımız da kullanılmaz hale geldi. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonunda yıkılan okulların yerine yenilerinin yapılması için projeler hazırlandı ve hızla hayata geçirildi. Çok şükür ki bugün itibariyle yapımı tamamlanan okullarımız ile birlikte şehrimizde eğitim öğretim noktasında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır." dedi. 

"OKUL PROJESİNİN SİYASİ ÇIKARA ALET EDİLMESİ DOĞRU DEĞİL"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Elazığ'da yaptıracağı okul projesinin siyasi malzeme olarak kullanıldığını söyleyen Demirci, "Deprem nedeniyle İlimizde yıkılan okulların yerine yenilerinin yapımı sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Elazığ'da yaptıracağı okul projesinin siyasi kulvara çekilmesini ve siyasi çıkara alet edilmesini doğru bulmuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ'da gelerek Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle imzaladığı protokol törenini siyasi şova dönüştürdüğünü üzüntüyle takip ettik. Bu tutum, yapılacak hizmeti gölgede bırakmıştır." şeklinde konuştu. 

"MEMLEKETİMİZ ELAZIĞ İÇİN HER ZAMAN HİZMETE HAZIRIZ"
İş İnsanı Demirci, Ziver Holding olarak Elazığ'da eğitim öğretimin devamı için ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiklerini aktararak, "Baba Ocağımız, memleketimiz Elazığ için her zaman hizmete hazırız. Depremden sonra bir çok alanda olduğu gibi eğitim öğretime de desteklerimiz oldu. Depremden hemen sonra Milli Eğitim Bakanlığımızla görüşerek Elazığımızda okul yaptırma kararı aldık. Projemizi hazırladık ve okul yapım işine başladık. Aksaray mahallemizde 3 Bin 700 m2 alanda, içerisinde bilgisayar odaları, spor salonu, 13 büyük derslik, mutfak, mescid, aile birliği odası, öğretmen odası olan tam donanımlı bir okul inşa ettik. Tam bir eğitim kompleksi. Okulumuz çok şükür bu yıl eğitim, öğretim hizmetine başladı. Öğrencilerimiz sağlam ve modern okullarında eğitimlerini görmektedir. Biz bu hizmeti yaparken herhangi bir menfaat gütmedik. Memleketimize hizmet olan sevgimizin bir nişanesi olsun istedik. Bu hizmetin yanında farklı alanlarda da şehrimize yatırımlarımızı yaptık, yapacağız. Hizmette mütevaziliğin öncelikli olması kanaatindeyiz. Biz bu düsturla çalışmalarımızı yürütüyoruz." ifadelerini kullandı.