İşte Meydan, İşte Başkan!

Hayal edilemeyenleri gerçeğe dönüştüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vizyonu, projeleri ve çalışkan kişiliği ile Elazığ'ı yepyeni bir şehir yapma yolunda ilerliyor...

İşte Meydan, İşte Başkan!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim döneminde vaat ettiği projeleri birer birer hayata geçiriyor.

11 Ana başlıkta 100 proje sözü veren Başkan Şerifoğulları, projelerinin yüzde 80’ini Elazığ’ın hizmetine sundu. Kalan yüzde 20’lik çalışmanın önümüzdeki bir yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 

İşte Meydan, İşte Başkan!

Deprem ve Pandeminin yaşattığı olumsuzluklara rağmen hizmette duraksama yapmayan Başkan Şerifoğulları, özellikle mega projeleriyle şehrin kimliğine değer kazandırıyor. Elazığ’ın vizyonu açısından önemli kazanımlar olan yeni projeler, şehrin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra vatandaşların konforlu bir hayat sürmesi adına da büyük önem taşıyor. 

İşte Meydan, İşte Başkan!

ŞEHİR MERKEZİ NEFES ALDI
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın vizyon projelerinden biri olan Cumhuriyet meydanı ve yeraltı otoparkında çalışmalar tamamlandı. Vatandaşların hizmetine sunulan 38 bin metrekare alana sahip meydanda iki adet süs havuzu yer alırken, alana oturma bankları yerleştirildi, pergola imalatları tamamlandı. Meydan, yeşil alan ve lazerli ışık gösterileriyle şehir merkezini renklendirdi. 

Meydanda ayrıca ay ve yıldızdan oluşan kent simgesi oluşturuldu. Kent simgesinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti ve tarihteki 16 Türk devletini simgeleyen 17 adet bayrak da göndere çekildi. 16 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek yeşil örtü, tesviye ve sulama tesisatı çalışmalarıyla vatandaşların refahı arttırılacak.

İşte Meydan, İşte Başkan!

OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Cumhuriyet Meydanı projesi kapsamında, şehrin otopark ihtiyacına çözüm amacıyla 22.000 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı, 940 araç kapasiteli modern yer altı otoparkı inşa edildi. Otoparkın da yakın zamanda hizmete açılacağı öğrenildi.

İşte Meydan, İşte Başkan!