İstihdam Teşviğinde İşverenlere Fırsat

SGK Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, ASRİAD Elazığ Şubesini ziyaret etti.

İstihdam Teşviğinde İşverenlere Fırsat
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ASRİAD Elazığ Şubesini ziyaret eden, SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç kurumları hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, toplantıyı düzenleyen ASRİAD Elazığ Şubesi Başkanı Yakup Baş’a teşekkür ederek açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Geçen yıl işyerlerinde en az sigortalı çalıştırılan ayda ki sayıya ilave olarak 2019/Şubat, Mart ve Nisan aylarında istihdam edilen her bir yeni çalışanın ücret, prim ve vergi tutarları bu aylar itibarıyla tamamen Devlet tarafından, ayrıca devam eden 9 ve 15 ay boyunca da prim ve vergi tutarları yine tamamen devlet tarafından karşılanacaktır. (18-25 yaş arası erkekler, 18 yaşından büyük kadınlar ve İŞ-KUR'da kayıtlı engelliler yönünden işverene sağlanan prim ve vergi teşviki bu 3 ay takibe den 15 ay boyunca sürecektir). Ayrıca imalat sektöründe daha yüksek kazanç üzerinden prim desteği sağlanmakla birlikte, bir önceki yılın istihdam ortalamasına ilave olarak istihdam edilen her bir yeni sigortalılar için prim ve vergi desteği 2020 yılı sonuna kadar sürecektir”dedi.

ASRİAD Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş’ta, esnafların zor günler geçirdiğini belirterek esnaf, KOBİ ve sanayicilerin bu tür teşviklerden istifade etmesinin önemli olduğunu söyledi.

Özellikle kurum müdürlerinin esnaf birlikteliği olan bu tür ekonomi organizasyonu STK’lardaki buluşmalarının çok kıymetli olduğunu beyan eden Başkan Yakup Baş, kurum müdürlerine emeklerinden ve nezaketlerinden dolayı teşekkür etti.