İyiki Varsın, Kara Gün Dostu!

152 yıllık hiç durmadan, yorulmadan verilen bir mücadelenin ismidir Kızılay.

İyiki Varsın, Kara Gün Dostu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dünya genelinde etkili olan yeni tip korona virüs salgınını önlemeye yönelik Elazığ’da alınan tedbirlerin uygulanmasında en büyük destekçilerden olan Kızılay Elazığ Şubesi, personel ve gönüllüleriyle sahada hizmet vermeye devam ediyor.
 


"Tüm ekip hep birlikte 24 saat sahada görevinin başında"

Kızılay’ın, 152 yıldır Türkiye'nin her yerinde hiçbir ayrım gözetmeksizin yardıma muhtaç tüm insanların yardımına koştuğu gerçeğine hepimiz şahidi. Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Teşkilatı "Dünya genelinde etkili olan korona virüs salgınında, Valimiz Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığında oluşturulan Koordinasyon Kurulunda verilen görevleri eksiksiz olarak yerine getirmek için sahada. Bugün geldiğimiz noktada tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü ile mücadele de alınan tedbirler kapsamında özellikle evden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş üstü büyüklerimizin ve kronik hastalığı bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını giderme noktasında tüm illerde Vefa Grubu kurulmuş ve çalışmalar İl Valilikleri koordinesinde başlatılmıştır. Her zaman olduğu gibi Kızılay yine sahnedeki yerini almış ve belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarını ulaştırmaya devam etmektedir.


‘’ Kötü gün dostu Kızılay ‘’

24 Ocak 2020 tarihinde saat 20:55’de ilimizde psikolojik etkisini uzun bir süre yaşadığımız, ekonomik olarak henüz atlatamadığımız büyük bir deprem meydana gelmiş ve bir çok vatandaşımızı bu depremle kaybetmiştik. İlimizde birçok noktada çadırlar kurulmuş hatta sokak aralarında bile kurulan çadırlarda vatandaşlarımız bir süre hayatlarını buralarda sürdürmesini gerektirmişti. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Kızılay ekipleri canhıraş bir şekilde çalışmalarını yürütüyor, bu mağduriyetlerin giderilmesi ve vatandaşlarımızın eksiklerinin-ihtiyaçlarının karşılanması için var gücüyle mücadele ettiğine hepimiz şahit olduk.
 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve yiyecek


Öte yandan Türk Kızılay “Haydi Türkiye İyilik Sensiz Olmaz” ve “Gün, Elazığ ve Malatya İçin Birlik Olma Günü” sloganlarıyla başlattığı yardım kampanyasına destek kampanyası başlatmış, 276 kişilik uzman ekibi ve 67 aracıyla depremzedelerin ve arama kurtarma faaliyeti yürüten ekiplerin ihtiyaçlarını karşılamıştır. Kızılay ekipleri tarafından kurulan mobil mutfaklarla yemek ihtiyacı karşılanırken Mevsim şartlarının getirdiği soğuğun etkisini kırmak için ikram araçlarıyla da sıcak çorba, çay ve çeşitli gıda malzemeleri ikramı bu büyük teşkilatın çalışmalarında sadece buz dağının sadece görünen kısmı olduğunu hepimiz biliyoruz.
 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava


Bu olağanüstü süreçte tüm imkanlarını seferber eden Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Elazığ Yeni Haber İnternet ve Medya Yayıncılığı olarak özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.
 


Gün birlik olma, dayanışma günüdür. Gönülden gönülle köprüler kurarak bu zor günleri birlikte atlatacağız.