Kabine Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında bugün Beştepe'de toplanacak Kabine Toplantısı'nda ana gündem ekonomi olacak.

Kabine Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında bugün Beştepe'de toplanacak Kabine Toplantısı'nda ana gündem ekonomi olacak. 84 milyona vergi ve alacaklarda barış eli uzatacak devletin vergi, sigorta primi borçları ile idari cezalara yapılandırma paketini sunması bekleniyor. Kabine Toplantısı'nda terörle mücadele, İsveç'teki islamofobik saldırı, EYTve yargıpaketi de gündemde olacak.

84 milyona vergi ve alacaklarda barış eli uzatacak devletin vergi, sigorta primi borçları ile idari cezalara yapılandırma paketini sunması bekleniyor. Paket kapsamında 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan borçların tamamının yapılandırılma müjdesi isteniyor.Cumhrubaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı kararları açıklamasında ekonomiye dair yeni müjdeler vermesi bekleniyor.

EYT düzenlemesinin hangi aşamada olduğu da konuşulacak. Terörle mücadelede gelinen son noktada Kabine üyeleri ile paylaşılacak. Son günlerde İsveç'te yaşanan çirkin saldırı da detaylı olarak değerlendirilecek. Toplantıda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da 7'nci yargı paketi ile ilgili sunum yapması bekleniyor.