Karla Mücadele Ekiplerine Vali'den Baklavalı Ziyaret

Elazığ'da 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Erkaya Yırık, ekiplere baklava ikram etti.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Karla Mücadele Ekiplerine Vali'den Baklavalı Ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da kar yağışı bugün de etkisini sürdürdü. Yoğun kar yağışı nedeniyle 549 köyden 269'unun yolu ulaşıma kapandı. Yol açma çalışmaları aralıksız devam ederken, Vali Erkaya Yırık merkeze bağlı Kutuşağı mezrası, Koçharman, Bölüklü, Sakabaşı ve Akçakale köy grup yollarında çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi ekiplerini ziyaret etti. Kapanan köy yollarını açmak için yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Yırık, burada karla mücadele ekipleri, güvenlik güçleri, vatandaşlar ile basın mensuplarına baklava ikramında bulundu.

Yolların açılarak vatandaşların ulaşımlarının sağlanması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Vali Erkaya Yırık, “Son iki gündeki kar yağışı dolayısıyla 549 köyümüzden sabah itibarıyla 269 köy yolumuz kapanmıştı. 133 personel ve 79 aracımızla greyder, kar bıçaklı kamyon, kazıcı yükleyici ve diğer araçlarla karla mücadele ekiplerimiz köy yollarını açmaya çalışıyor. Bu zorlu kış şartlarında vatandaşlarımızın sosyal hayatı, normal hayatının idamesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

Biz de merkeze bağlı Kutuşağı mezrası, Koçharman, Bölüklü, Sakabaşı ve Akçakale köy grup yollarının açılması için ekiplerimiz mücadele ederken onlara hal hatır sorma düşüncesiyle buraya geldik. Muhtar, vatandaş ve güvenlik güçlerimiz da buradalar. Vatandaşlarımız, bu karla mücadele keyfine ve sevincine de ortak oldular. Bu mücadelede emek veren gerek İl Özel İdaresi’nin araçlarındaki personelimize, gerekse Elazığ Belediyesi’ndeki personellerimize tebriklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Allah kolaylık versin. İnşallah, bu süreçte kazasız belasız bir şekilde ve esenlik içerisinde köy yollarımız açılacak ve vatandaşlarımız normal hayatlarına devam edecekler” dedi.