Kovancılar'da Kültür Şenliği!

Kovancılar Belediyesi'nin düzenlediği 6. Kültür Şenliği Yapıldı. Birçok sanatçının canlı performansı ile sahne aldığı şenliğe katılım yoğun oldu.

Kovancılar'da Kültür Şenliği!

Kovancılar Belediyesi tarafından düzenlenen kültür şenliğinin 6’ıncısı Kovancılar 15 Temmuz Demokrasi meydanında yapıldı. Şenlikte Ahmet Karacan, HGS Hayati, Celal Demirel, Erkan Çetinkaya, HGS Güngör ve Cihan Demirel sahne aldı.

Şenlikte konuşan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, düzenledikleri şenliğin geleneksel hale geldiğini söyledi.

"KOVANCILAR MARKA OLDU"
Kovancılar’ın yaptıkları çalışmalarla marka haline geldiğini ifade eden Başkan Akpınar: “6. Kovancılar Kültür Şenliği bundan sonra da devam edecek inşallah. 7, 8, 9 diye Kovancılar ilçe oldu, Kovancılar marka oldu, Kovancılar bölgenin incisi oldu, bunu yapan sizlersiniz. Gurbetçi kardeşlerim Kovancılarlı kardeşlerim iyi ki varsınız. Şenliğimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Şenlikleri sizler için gençler için yapıyoruz zaten. Gençler sizleri çok seviyoruz.” Dedi.

"EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Kovancılar Kaymakamı Mustafa Dilekli' de, şenliğe katılanlara teşekkür ederek: “bugün burada yine bir nebze olsun acılarımızı dindirmek, nasıl gamda kederde bir araya geliyorsak sevinçte ve heyecanda da bir araya geliyoruz. Bugün bizlere bu imkanı sağlayan başta belediyemize, çok değerli sanatçılarımıza ve katılımlarınızla burayı şenlendiren siz değerli hemşehrilerimize yeniden hoş geldiniz diyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Kovancılar 6. Kültür Şenliği’nde sanatçılar Alperen Karabulut, Cihan Demirel, Celal Demirel, Erkan Çetinkaya, HGS Güngör, HGS Hayati ve Ahmet Karacan canlı performanslarıyla eğlenceli anlar yaşattı.

Şenlik, sahne alan sanatçılara plaketlerinin verilmesiyle sona erdi.