Kovancılar'da Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Kovancılar İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mehmet Kaya Çelik Ortaokulu öğrencilerinin düzenledikleri yıl sonu sergisi açıldı...

Kovancılar'da Yıl Sonu Sergisi Açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kovancılar İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mehmet Kaya Çelik Ortaokulu öğrencileri, eğitim öğretim sezonunda görsel sanatlar ve teknoloji tasarım ders içerikleri kapsamında ürettikleri eserleri, düzenledikleri yıl sonu sergisi ile öğrencilerin ve velilerin beğenisine sundu.

YAPILAN ESERLER İLGİ TOPLADI

Çok sayıda sanat eseri örneklerinin yer aldığı ve koordinatörlüğünü okul öğretmenlerinin yaptığı serginin açılışına Kovancılar Milli Eğitim Müdürü Murat Kaya, farklı okulların müdürleri ile Kovancılar İHO ve Ş. Mehmet Kaya Çelik Ortaokulu idareci, eğitimci ve öğrencilerinden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı. 
Kurdele kesiminin ardından sergiyi gezen misafirler, eserlerin üretim sürecinde büyük emekler veren öğrencileri tebrik etti.

SERGİDE, ÇEŞİTLİ TEMALAR KONU ALINDI
Öğrencilerinin renk, doku, perspektif, baskı, minyatür gibi temel bilgiler ve teknikleri kullanarak eserlerini oluşturduklarını belirten eğitimciler, aynı zamanda öğrencilerin incelemeler yaptıktan sonra bu bilgi ve teknikleri kullanarak sanat eseri inceleme, kültürün sanata yansıması, geçmişe yolculuk gibi konu ve temalar adı altında düşünerek bu çalışmaları ortaya çıkardıklarını ifade etti.

SERGİ 17 HAZİRAN'A KADAR AÇIK KALACAK
Öğrencilerin yaptıkları 2 ve 3 boyutlu eserlerden oluşan sergide, bireysel çalışmaların yanı sıra grup çalışmaları da yer aldı. Serginin, okulların tatile gireceği 17 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacağı bildirildi.