KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Yapıldı

Vali Yırık'ın Başkanlığı'nda KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.

KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Vali Erkaya Yırık Başkanlığı’nda Elazığ Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Başkanlık yaptığı toplantıya 10 İlçe Kaymakamı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresinin İlgili Kurum Müdürleri katılım gösterdi. Toplantıda KÖYDES projesi ile ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalar istişare edildi.

Toplantıda köylerin içme suyu, köy yolları, sulama kanalları, atık su, kilitli parke ve çocuk parkı gibi sorunlarını çözmek ve köylerin daha yaşanır bir hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Vali Erkaya Yırık toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Ülke genelinde 1 milyar 605 milyon TL’nin kırsal kesimdeki vatandaşların alt yapılarının desteklenmesi, iyileştirilmesi, susuz ünitelerin suya kavuşturulması, yetersiz alanların yeterli hale getirilmesi köy yollarının standartlarının yükseltilmesine ilişkin ödenek olarak belirlenmiştir. İlimiz 45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın katkıları ve girişimleri ile KÖYDES uygulaması başlatılmıştır. Milletimizin yaşadığı yerde standartlarının yükseltilmesi, medeni ve müreffeh şekilde hayatlarını devam ettirmesi, hayat kalitesini yükseltmesi için ödeneklerin tahsis edildiğini bu ödeneklerin milletimizin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda değerlendirileceği şehirde ne varsa köyde de bulabileceği imkanlara kavuşturma çabası içinde olduklarını; bunu en verimli ve maksimum faydalı bir şekilde yürütülmesinden ve insanlarımızın hizmetine sunulması için yetkili ve görevli olduklarını” belirtti.