Listeye Elazığ'ı da Dahil Edeceğiz!

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 'Elazığ'ı da Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi'ne dahil etmek için gerekli girişimleri başlattıklarını belirtti.

Listeye Elazığ'ı da Dahil Edeceğiz!

AK Parti i Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’ın Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi için ön görüşmeleri yaptıklarını dile getirdi.

"BİZLERDE BU FELAKETİ YAŞADIK"
Kahramanmaraş’ta yaşanan depremi en iyi anlayacak ilin Elazığ olduğunu söyleyen Milletvekili Bulut;  “depremzede şehirleri en iyi anlayan illerden birisi Elazığ, 2020 yılında bu felaketi yaşamıştık bizde. Biz bu depremi o gün nasıl bir fırsata çevirebilir ile alakalı şehrin lehine çevirmek için arayış içine girmiştik. Ve o gün bir kentsel yenilenmeyle Elâzığ’ı yeniden inşa ettik. Çok şiddetli bir deprem olmasına rağmen civar illerde yıkımlar olmasına rağmen Elâzığ’da çok şükür sadece boşaltılan bir binanın daha sonradan kontrol amacıyla vatandaşımızın girmesiyle ve yıkılmasıyla 2 vatandaşımızı kaybettik.” dedi.

"ELAZIĞ'I DA DAHİL EDECEĞİZ"
Elazığ’ı Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ne dahil etmek için ön görüşmeleri yaptıklarını söyleyen Milletvekili Bulut açıklamasında; “Konuyu ilk başından itibaren ETSO Başkanımızla takip ediyorduk. Birkaç telefon görüşmelerimiz oldu başkanlarımızla. Konunun farkındayız. Burada yapmak istediğimiz Elazığ’ın Genel Hayata Etkili Afet bölgesi ilan edilmesi hususu İnşallah bunu yapacağız. Ön güreşmeleri yaptık. İnşallah bundan muvaffak olacağız vatandaşlarımız rahat olsun. Başkanlarımız, esnafımız haklı. Özellikle Gazi Caddesinde yıkılması gereken yerlerden dolayı bazı dükkanlar kapanmak zorunda kaldı. Bir anlamda Elâzığ’da muhasebeciler o alanda konuşlandığı için ofislerine gidemediler. Bir takım belge düzenlemesinde geç kalındı. Sonuç olarak ben birkaç ön görüşme yaptım, başkanlarımızla ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’ın özel kalemiyle görüştük. İnşallah Elâzığ’ın hiçbir sıkıntısı kalmayacak.” ifadini kullandı.