'Medyada Temiz Eller Operasyonu Yapılmalıdır'

Anadolu Yayıncılar Derneği gazeteciler ile ilgili yapılan iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

'Medyada Temiz Eller Operasyonu Yapılmalıdır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Anadolu Yayıncılar Derneği basında çıkan haberler ile ilgili açıklama yaptı.

AYD yaptığı açıklamada, “Basında SBK’dan maaş alan 12 Gazeteciden bahsediliyor. Bu iddialarda bulunan gazeteciler, bu isimleri derhal açıklamalıdır” dedi.

Anadolu Yayıncılar Derneği olarak son günlerde basında çıkan haberlerle ilgili yaptığı açıklama şöyle; 

1- "Sezgin Baran Korkmazdan maaş alan, avanta alan, rüşvet alan gazeteciler kimlerdir. Bu konuda iktidara yakın ya da muhalefete yakın gazeteci ayrımını kabul etmiyoruz. Kim bu kirli ilişkiye bulaşmış ve ahlak ölçülerini ihlal etmişse gereken derhal yapılmalıdır. İktidarın arkasına saklanarak yolsuzluk yapan gazeteciler derhal ortaya çıkarılmalıdır.  Basında SBK’dan maaş alan 12 Gazeteciden bahsediliyor. Bu iddialarda bulunan gazeteciler, bu isimleri derhal açıklamalıdır.  

2- HDP ve PKK eksenli yayın yapan gazetelere destek nereden sağlanmaktadır.  Bu gazeteler desteği nereden almaktadır. Avrupa kökenli yardımlar neden bölücülere gelmektedir. Milli ve yerli olan medya kuruluşlarına, neden bu yardım ya da destek verilmemektedir.

3- 28 Şubat sürecinde banka hortumlayan medya kuruluşları hangileridir. Bu dönemde hangi yazarlar batık bankalardan destek almıştır. Hangi genel yayın yönetmenleri hükümetleri tehdit etmiştir. Kimler Refah-Yol hükümetinin yıkılmasına vesile olmuştur.

Basında topyekûn bir arınma şarttır. Bu arınma yapılırken iktidar destekliyor görmezden gelelim denilemez. Muhalefeti desteliyor görmezden gelelim diyemeyiz. Bizler Anadolu Yayıncılar Derneği olarak basında temiz eller operasyonu yapılmasını talep ediyoruz."