Merhum Yanılmaz İçin Anma Programı Düzenlenecek

Akıncılar Derneği tarafından Elazığ eski Milletvekili ve iki dönem Elazığ Belediye Başkanlığı görevinde bulunan merhum Hamza Yanılmaz için 22 Mart Pazartesi günü anma programı düzenlenecek.

Merhum Yanılmaz İçin Anma Programı Düzenlenecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Akıncılar Derneği tarafından geleneksel hale getirilen anma programı ilk olarak merhum Hamza Yanılmaz’ın kabri başında gerçekleşecek. Daha sonra akşam namazını müteakip Çayda Çıra Mahallesi Aziziye Cami’nde mevlit ve dua programı tertip edilecek.

Merhum Hamza Yanılmaz’ı vefatının sene-i devriyesinde hayırla yâd ettiklerini belirten Elazığ Akıncılar Dernek Başkanı Tevfik Sadak, açıklamasında şunları söyledi.

“Elazığ eski Milletvekili ve iki dönem Elazığ Belediye Başkanlığı görevinde bulunan kıymetli hocamız Hamza Yanılmaz’ı vefatının 10. yıldönümünde bir dizi etkinliklerle anacağız. Topluma örnek bir insan olan, inandığı yolda yürüyen ve iz bırakan merhum başkanımız geride bıraktığı eserlerle yaşatılacaktır.

Akıncılar Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz anma programı 22 Mart Pazartesi günü öğle namazını müteakip merhum hocamızın kabri başında düzenlenecek programla ardından akşam namazını müteakip Aziziye Cami’nde mevlit ve dua programı ile gerçekleşecek. Düzenleyeceğimiz anma etkinliklerine tüm hemşehrilerimizi bekliyor, bu duygu ve düşüncelerle dava adamı merhum Hamza Yanılmaz’ı rahmet ve şükranla anıyorum.”