Meydan Elazığ'a Çok Yakıştı

Elazığ'da şehrin uzun yıllardan bu yana beklediği, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın da vizyon projeleri arasında yer alan meydan ve yeraltı otoparkının bulunduğu Cumhuriyet Meydanı çalışmalarında sona gelindi. 38 bin metrekarelik meydanda Türkiye Cumhuriyeti ve tarihteki 16 Türk devletini simgeleyen 17 adet bayrak yer alacak.

Meydan Elazığ'a Çok Yakıştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gerçekleştirdiği projelerle şehre değer ve vizyon katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim vaatlerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Bu çerçevede eski Ahmet Aytar Meydanı olarak bilinen şimdi ise Cumhuriyet Meydanı olan alanda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

BAYRAKLAR TÜRK DEVLETİNİ TEMSİL EDİYOR
38 bin metrekare alana sahip iki adet süs havuzunun yer aldığı meydanda oturma bankları yerleştirilirken pergola imalatları da tamamlanmak üzere. Meydanda ayrıca ay ve yıldızdan oluşan kent simgesi oluşturuldu. Kent simgesinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti ve tarihteki 16 Türk devletini simgeleyen 17 adet bayrak yer alacak. 16 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek yeşil örtü, tesviye ve sulama tesisatı çalışmalarıyla vatandaşların refahı arttırılacak.

Öte yandan, şehrin otopark ihtiyacına çözüm amacıyla inşa edilen toplamda 22 bin metrekare kapalı alana sahip iki katlı ve 940 araç kapasiteli modern yeraltı otoparkında son rötuşlar tamamlandıktan sonra araçların park sorunu da ortadan kalkmış olacak.

"ELAZIĞ İÇİN BİR NEFES"
Cumhuriyet Meydanının Elazığ için bir nefes olduğunu dile getiren vatandaşlardan Abdulvahap Ekici, ’’Burayı yapana, yaptırana ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Elazığ bir nefes aldı. Postanenin orası da güzel olmuş. Ben bu çalışmadan memnunum. Önceden burada bir okul ve kapalı spor salonu vardı. Şimdi burası Elazığ için bir nefes oldu. Bundan iyisi can sağlığı. Bu gibi çalışmalar çok güzel olmuş” dedi.

"MEYDAN ELAZIĞ'A ÇOK YAKIŞTI"
Haluk Aslan isimli vatandaş ise ’’Elazığ’da yapılan bu çalışmalardan gayet memnumum. Burada emeği geçen tepeden tırnağa herkese çok teşekkür ediyorum. Bu meydan Elazığ’a yakıştı. Allah yapanlardan razı olsun, biz memnunuz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Elazığ’a çok yakıştı’’ diye konuştu.

"ANLATMAYA GEREK YOK"
Vatandaşlardan Metin Bulut' da ’’Toplum için, rahat bir yaşam için güzel hizmet oluyor. Vatandaşlar da burada dinleniyor. Burası şehrin yükünü kaldırdı. Önceki hali sıradan, binaların olduğu dar sokakların olduğu insanların yaşam alanlarının zorlaştırıldığı, şimdi ise refah. Anlatmaya gerek yok, herkesin gördüğü ve bildiği bir hizmet olmuş’’ şeklinde konuştu.

"HİZMETLERDEN MEMNUNUZ"
Güzellik için çalışıldığını ifade eden 78 yaşındaki Cemil Güneş de yapılan hizmetten memnun olduklarını kaydetti.