MHP'li Aygen'den Yoğun Tempo

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Murat Aygen, seçim çalışmalarına devam ediyor..

MHP'li Aygen'den Yoğun Tempo

31 Mart yerel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’nden Elazığ Belediye Başkan Adayı olan Murat Aygen, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Aygen, bu kapsamda son olarak MHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Vahit Erkan ve beraberindeki heyet ile birlikte HARPUT-DER’i ve tarihi Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan HARPUT-DER Başkanı Kazım Atıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Aygen’e dernekleri ile ilgili bilgiler vererek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Vahit Erkan, HARPUT-DER’in Elazığ ve Harput Kültürü için oldukça önemli olduğunu ifade ederek dernek üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

"ŞEHRİMİZİ MARKA HALİNE GETİRECEĞİZ"
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Murat Aygen, misafirperverliklerinden dolayı HARPUT-DER üyelerine teşekkür ederek seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

Aygen burada yaptığı açıklamada; “Benim genelde çalışmaların hem burada sivil toplum kuruluşu olan yani Harput Der bulunduğumuzdan dolayı sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri, sosyal belediyecilik, kent yoksunluğu, yerinden yönetim, öz yönetim gibi bir de bu Suriye göçmenler Türkiye’nin bir sorunu olduğundan dolayı Suriyeli göçmenlerin güvenlik yönünden çalışmalarım var. Benim ayrıca yine 4 tane ciddi manada bir kitabım var iki tanesi bölgesel Kürt siyasal hareketleri bir tanesi yerel yönetim bir diğeri Avrupa yerel yönetim özerklik şartı bir diğer kitabım da kadın ve siyaset. Kadınlarımız hem dünya nüfusu yarısı kadın hem de seçmen sayısının yarısı kadın. Bu şehrin ticaret odasıyla, sanayi odasıyla, kalkınma ajanslarıyla ve şehrin önemli dinamikleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelip birleşip ortaya bir strateji koyarak ama ayakları yere değen bir strateji ama halk tarafından benimseyeceği bir stratejiyle bu bayrak şehri mutlaka marka şehrine dönüştüreceğiz” dedi. 

Aygen ve beraberindekiler daha sonra ilimizde bulunan tarihi Kapalıçarşıyı ve esnafını ziyaret etti.

Sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette, Doç. Dr. Murat Aygen ve beraberindeki heyet, esnafların sorunlarını, beklentilerini dinleyerek, kentin ekonomik ve sosyal yaşamına ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Esnafın nabzını tutan Aygen, şehrin ticari potansiyelini artırma yönünde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Esnafın günlük işleyişi hakkında deneyimlerini paylaşan Aygen, şehrin ekonomik kalkınması için esnafın önemine vurgu yaparak, “Elazığ'ımızın her bir köşesi bizim için değerli. Kapalıçarşı gibi tarihi değerler, bu şehrin kalbidir. Buradaki esnaflarımızın daha iyi koşullarda çalışmalarını sağlamak, şehrimizin genel refahını da doğrudan etkileyecektir” dedi.

MHP'li Aygen'den Yoğun Tempo

Öte yandan, MHP Adayı Doç. Dr. Aygen ziyaretlerin sadece seçim dönemlerinde değil, sürekli olarak gerçekleştirileceğinin altını çizdi. 

Ziyaretin sonunda Doç. Dr. Aygen, Elazığ’ın ve Kapalıçarşı esnafının her zaman yanında olduklarını ve şehrin refah seviyesinin yükseltilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ederek veda etti.

MHP'li Aygen'den Yoğun Tempo