MHP'li Işıkver'den Miraç Kandili Mesajı!

Elazığ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MHP'li  Işıkver'den Miraç Kandili Mesajı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Miraç Kandili dolayısyla bir mesaj yayımlayarak "Başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Gecesi’ni tebrik ediyorum" dedi. 

Başkan Işıkver, mesajında şu ifadelere yer verdi; 
"Miraç, Mekke döneminde, risaletin zor zamanlarında, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) bir gece, Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Yüce Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini gördüğü hikmet yüklü yolculuktur.

Kur’an-ı Kerimde Miraç hadisesi şöyle anlatılmaktadır; “Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir.” 

"BU MÜSTESNA GECEYİ İYİ DEĞERLENDİRELİM"
"Kandiller bizlere, iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, hesaba çekme, hatalarımızı düzeltme fırsatı sunar.  Bu geceyi fırsat bilerek Miraç hadisesinin manasını, hikmetini, mesajlarını iyi anlayalım ve bu müstesna geceyi iyi değerlendirelim.

Bu vesileyle, başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."