Milletvekili Ağar'dan 'Sedat Peker' Açıklaması

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarını sert bir dille yalanladı.

Milletvekili Ağar'dan 'Sedat Peker' Açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları üzerine açıklama yaptı.

 Peker’in iddialarını yalanlayan Milletvekili Ağar açıklamasında, “Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum.  Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım.

Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.  Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların,amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.

Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.  Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir.  “Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir” yani “Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır.” İfadelerini kullandı.