Milletvekili Demirbağ "Beraat Gecemiz Mübarek Olsun"

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm Elazığlı vatandaşların kandilini kutladı…

Milletvekili Demirbağ &quotBeraat Gecemiz Mübarek Olsun"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Demirbağ yayındığı mesajda Berat Kandili’nin 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının da habercisi olduğunu belirterek; “Mübarek kandil gecelerinden olan, kutsiyetiyle gönüllerimize ilahi bereket bahşeden ve 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan mübarek Berat Kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.” dedi.

Berat kandilinin dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliği pekiştirmek için önemli bir vesile olduğunu ifade eden Milletvekili Demirbağ, “Berat gecesi, Müslümanlara vicdanını muhasebeye çekme, nefsini terbiye etme, kötülüklerden arınma ve hatalarını telafi için eşsiz bir fırsattır. Her sene, Şaban ayının 15. Berat gecesinde, o yıl olacak şeyler, ameller, ömürler, ölüm sebepleri, yükselmeler, alçalmalar, yani her şey Levh-i mahfuzda yazılır. Resulullah efendimiz bu gece çok ibadet, çok dua ederdi. Biz bu geceyi fırsat bilelim, kendimize, ailemize, sevenlerimize ve din kardeşlerimize bol bol dua edelim. İnşallah bu gecede yapacağımız dualar ile dünyamızın ve ülkemizin içinde bulunduğu Koronavirüs salgınının geçmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Elazığlı hemşerilerimizin ve İslam Âleminin Mübarek Berat Kandili'ni kutlar, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesini, Yüce Allah'tan niyaz ederim” ifadelerini kullandı.