Milletvekili Demirbağ Sıkıntıları Dinledi

Göl Köyü AFAD konutlarını gezen AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Sarılı Köyünde muhtarlarla bir araya gelerek, sıkıntıları dinledi.

Milletvekili Demirbağ Sıkıntıları Dinledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Memleketine gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın programında ilk durağı Göl Köyü’nde yapılan AFAD konutları oldu.

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ile birlikte Göl köyüne giden Milletvekili Demirbağ, tek tek konutları inceleyerek, gelinen süreç hakkında bilgiler aldı.

Milletvekili Demirbağ’ın bir sonraki köyü Sarılı Köyü oldu. Demirbağ köyde gerçekleştirilen toplantıda muhtarları dinledi.

Demirbağ, Sarılı, Tadım ve Altınçevre dahil 10 köy yolunu birbirine bağlayan grup yolunda incelemelerde bulundu.

DEMİRBAĞ: BÖLGESEL TOPLANTILAR YAPIYORUZ
Ziyaretleriyle ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Demirbağ, sorunların yerinde tespiti için bölgesel toplantılar düzenlediklerini ifade ederek, “Cuma öncesinde Saka Tekstili ziyaret ettik. Son yapılan tesisler, son durum, imalat, ihracat ile geniş bir bilgi aldık. Önümüzdeki bir kaç ay içinde yeni fabrika devreye girdikten sonra bine yakın insan daha çalışma imkanı bulacak. Çok olumlu bir ziyaret oldu. Cuma sonrasında Göl Köy’e gittik sonra Sarılı köyüne gittik. Buradaki konutları yerinde inceledik. Şu anda da köy merkezinde muhtarlarımız, köylülerimiz ile bir aradayız. Burada onların sorunlarını dinledik. Beraberimizdeki bürokrat arkadaşlarımızda üstlerine düşen işleri yapacaklar. Gittiğimiz her yerde böyle bir sistem uygulamaya çalışıyoruz. Burada şuan 2 köy ama genelde gittiğim yerlerde 10 - 15 muhtar bir araya gelmek suretiyle bölgesel toplantılar yapıyoruz. Bürokrat arkadaşlarımıza o köylerin sorunları iletiliyor” dedi.

DEMİRBAĞ: HER MUHALEFET LİDERİ SEÇİM İSTEDİĞİNDE SEÇİME GİDİLMEZ
Gündemde seçimin olmadığını ifade eden AK Parti Elazığ Milletvekili Demirbağ, vatandaşlarla sürekli bir araya gelmeye gayret gösterdiklerini söyleyerek, “Bazen akla geliyor seçim çalışması. Seçim çalışması falan olmaz. Başkanlık sistemi çocuk oyuncağı değil. Ya Cumhurbaşkanı seçime götürecek ya da meclis götürecek. Mecliste de seçime götürecek çoğunluk yok Cumhurbaşkanı bu pandemi ortamında bu sıkıntı ortamında durup dururken seçime sırf sırtı yerden kalkmayan pehlivalar gibi her muhalefet lideri seçim istediğinde seçime gidilmez. Bu kadar ucuz değil bu iş” ifadelerini kullandı.

KARAHAN: BORÇLARIN ERTELENMESİ SAĞLANMIŞ OLACAK
Toplantıda yer alan Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan da, kuraklıktan etkilenenlerin çiftçilerin borçlarının erteleneceğini kaydederek, “Muhtarlarımız köylülerimize duyuralım. Ziraat Bankası ve Tarım kooperatiflerine borcu olanlar Tarım ve Orman İl Müdürüne bir dilekçe ile müracaat etsinler. Biz hazırlayacağımız ihmalleri gönderdiğimizde sizlerin borçların ertelenmesi sağlanmış olacak. İnşallah bu kuraklıklarla karşılaşmayız” diye konuştu.