Milletvekili Nazırlı Basınla Buluştu

AK Parti Elazığ Milletvekili Nazırlı, basın mensupları ile bir kahvaltıda araya geldi.

Milletvekili Nazırlı Basınla Buluştu

AK Parti Elazığ Milletvekili Nazırlı, basın mensupları ile bir kahvaltıda araya geldi. Burada değerlendirmelerde bulunan Nazırlı, çocuk yaştan beri siyasetin içinde olduğunu, hep AK Parti çatısı altında bulunduğunu söyledi.

Ankara’da parti çatısı altında çeşitli kademelerde görev adlığını vurgulayan Nazırlı, Genel Başkanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu tarafından tasfiye edildiğini ve bir süre siyasete ara verip İstanbul’a yerleştiğini ifade etti.

"GENÇLERİMİZİN FİKİRLERİNİ DE ÖNEMSEYEREK İLERLEYECEĞİZ"

“Hanım kardeşlerimizin projelerine özel destek vereceğimi ifade ettim” diyen Nazırlı; “Elazığlı hanımları daha konforlu refah içinde yaşatmak istiyoruz. Gençleri harfler içine sıkıştırmamalıyız. Gençlerimizin fikirlerini de önemseyerek ilerleyeceğiz. Kuşaklar arasındaki farklılıklar normaldir. Milletimiz irade gösterdi ve seçimler ikinci tura kaldı. Türkiye yüzyılı sloganıyla göreve başladık. Seçim sürecinde güzel bir demokrasi ve birlik göstererek herkes oyunu kullandı” dedi.

"BASKİL’DE SULAMA GÖLETLERİNDE HASAR VAR BUNLARI GİDERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Seçim sonrasına dair de bir değerlendirme yapan Nazırlı; “ Seçim biter bitmez sahaya indik. Sonrasında ise gerek cumhur ittifakı gerekse millet ittifakının vekilleri olarak kurum müdürlerinden brifing aldık. Bu toplantıya CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol katılmayacağını ama davetimize de teşekkür ettiğini belirtti. Sonrasında muhtarlar ile biraya geldiğimiz programda katıldı. Baskil’de sulama göletlerinde hasar var bunları gidermek için çalışacağız.  Basın olarak sizler de yapıcı bir dille şehrin menfaatine diğer erkler gibi katkı sunun. Birlikte çalışalım. Kısa sürede bir araya yeniden geleceğiz” dedi.

"KALICI ÖĞRETMENEVİNİN YERİ NETLEŞMEDİ AMA YAPILACAK"

Sonrasında ise basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Nazırlı; Uluova ve Kuzova ile ilgili olarak projelere de değinen Nazırlı; “Kuzova’da çiftçinin elektrik maliyeti çok fazla. GES projeleri ile çiftçinin sulama maliyetleri azaltılmak isteniyor. Uluova’ya gelince pompa binası ihale edilmeli ve 1.5 milyarlık bir iş söz konusu.  Toplamda sulama projeleri ile ilgili 7 milyar gibi bir kaynak gerekiyor. İhale sürecine çıkması adına yüzde 10 bütçesi DSI tarafından hazır. 2 ya da 3 sezon sonunda sorunun giderilmesi adına çalışmalar var. Baskil’deki sulama göletlerindeki sorun da giderilecek. Bayramdan hemen sonra çalışmalar var” dedi.

"ŞEHRİN MERKEZİNDE AVM OLMASINDANSA KAMU BİNASI OLMASI İYİDİR"

Bazı kamu binalarının şehir merkezinde kalmasına yönelik yapılan eleştiriye yönelik Nazırlı; “Şehrin merkezinde AVM mi olması daha mı iyi kamu binası mı? Tabi ki kamu binalarının bir an önce yapılması lazım. Kalıcı öğretmenevinin yeri netleşmedi ama yapılacak. 2. Basamak hastane ile ilgili de öğretmenevi ile ilgili yer tespiti çok güzel bir şekilde yapılmalı. Çünkü bu yapılar yapıldığında çevresine de fayda sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

"ARTIK ELAZIĞ'A POZİTİF ANLAMDA KATKI SUNMALIYIZ"

“Seçim öncesi eleştiriler oldu bu normaldir” diyen Nazırlı; “Artık Elazığ'a pozitif anlamda katkı sunmalıyız. 20 senedir siyasetin içindeyim kendimi ispat etme gayretim yok. Amacımız şehrin ileri gitmesidir. Beş yıl boyunca amacım Elazığ'a hizmet etmek ve bunu yaparken de halkla arama uçurum koymuyorum. Vatandaş kendini rahat hissetsin istiyorum” dedi.

"SAHİPSİZ ELAZIĞ SÖYLEMİ ŞEHRİ AŞAĞI ÇEKER"

“Sahipsiz Elazığ söylemi şehri aşağı çeker” diyen Nazırlı; “Elazığ’ın sorunlarını çözmek için elimizden gelen gayreti göstereceğim. Derdimiz maaşımızı alıp mecliste oturmak değil. Bütün vekiller Elazığ’ın menfaati için çalışıyor” dedi. Sonrasında Maden’deki zenginliklerimizin şehrin istihdamına katkı sunması adına da girişimleri olacağının notunu düşerek, Elazığ’ın menfaatine çalışacağını ve basın ile de belirli periyotlar ile bir araya geleceğinin sözünü verdi.

" BENİM BİRİNCİ PROJEM İLETİŞİM"

Milletvekili Nazırlı, “Buraya geldiğim zaman birkaç tane söylem üzerinden siyasi kampanya sürecini bu şekilde götürdük. Bana şöyle bir şey soruldu; Elazığ’la ilgili projeniz nedir diye. Elazığ’la ilgili projem iletişim projesi. Ben kalksam size desem ki ‘Uluova, Kuzuova’ projesi. Elazığ’ın yıllardan beri konuşulacak bir projesini ben çözeceğim desem sizden nasıl bir karşılık gelir. ‘Şuraya şu binayı yapacağız, buraya şu binayı yapacağız’ desem sizde ne karşılığı var. Bir karşılığı yok. Neden iletişim dedik? Çünkü Elazığ’a geldikten sonra şunu gördüm. Medyamızda, erklerimizle, siyasetçilerimizle, vatandaşlarımızdan hem bu depremin getirmiş olduğu, hem pandemi sürecinin getirmiş olduğu hem de bu asrın felaketinin getirmiş olduğu bazı kopukluklar var iletişim anlamında. Birbirimizi iyi anlatamıyoruz. Medyacıya siyasetçi kendisini doğru anlatamıyor, vatandaşla kendimize doğru iletişim kuramıyoruz. Sanayicimizle belki doğru iletişim kuramıyoruz, bürokratlarımızla… bizim bu iletişimi geliştirmemiz, bu iletişimi ilerletmemiz gerektiğini düşünerek benim birinci projem iletişim” diye konuştu.

Milletvekili Nazırlı Basınla Buluştu