'Muhteşem Bir Eser Ortaya Çıkacak'

Elazığ trafiğini ve çevreye bağlı gelişen trafiği rahatlatmak için projelendirilen Harput İl Yolu (Kuzey Çevre Yolu) hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, üç etaptan oluşan projenin birinci etabının büyük oranda tamamlandığını söyledi.

'Muhteşem Bir Eser Ortaya Çıkacak'

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Harput İl Yolu (Kuzey Çevre Yolu) hakkında açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Bulut, Elazığ trafiğini ve çevreye bağlı gelişen trafiği rahatlatmak için projelendirilen Harput İl Yolunun üç etap olarak planlandığını ve birinci etabın büyük oranda tamamlandığını dile getirdi.

'Muhteşem Bir Eser Ortaya Çıkacak'

 “MUHTEŞEM BİR ESER ORTAYA ÇIKACAK”
Milletvekili Bulut yaptığı açıklamada; “Harput İl Yolu (Kuzey Çevre Yolu) aynı zamanda 2. Organize Sanayi Bölgemizin ulaşım yoludur. 2. OSB faaliyete geçtiğinde bu yol çok yoğun kullanılacak. Çevre yolları uzun projeksiyonlu yollardır. Bir çok ilin özellikle de bölgemizdeki illerin çevre yolu hala yapım aşamasında olduğu halde biz ikinci çevre yolumuzu yaptık. Kuzey Çevre Yolu 2. OSB Yolu olmasının yanında aynı zaman da Yeni Harput Yolu! Artık Keban Yolundan Harput’a ulaşım çok daha kısa mesafeli olacak. Tüm bunlarla beraber bu yol şehirlerarası bağlantı yolu. Elazığ trafiğini ve çevreye bağlı gelişen trafiği rahatlatmak için projelendirilen Harput İl Yolu (Kuzey Çevre Yolu) üç etap olarak planlandı. Birinci etabı büyük oranda tamamlandı. Bağlantı yolları, yan yollar, köprü bağlantı yolları, yan ve orta kanallar tamamlanmak üzere. Keban Yolundan başlayan yol Gülmez Tepesi’nden geçerek Harput Mezarlığı mevkisinde son buluyor. Polis Şehitliği’nin hemen yanından geçiyor. Bu etap tamamlandı. Bu etap 13.6 km uzunluğundadır. Bundan sonraki etap batıya doğru devam edecek. Bu etap henüz başlamadı. Keban Yolundan Malatya Yoluna uzanacak bu etap 11 km uzunluğundadır. Hilalkent Mahallesi yakınlarından, Örençay Köyü sınırlarından geçecek yolun Hankendi’ye bağlantısı gerçekleştirecek. Bu proje kapsamında Pertek Yolu güzergah tasarımları ile birlikte bölünmüş yol olarak programlandı. Üç etap da tamamlandığında muhteşem bir eser ortaya çıkacak. Yapılacak etapların başlanıp tamamlanması için süreci yakından takip ediyoruz. Projenin Pertek Yolu bölümü ve Keban Yolu - Malatya  Yolu bölümünün  yapılması ve ödeneğinin güncellenmesi için gereken görüşmeler yapıldı. Süreci takip ediyoruz” dedi.

'Muhteşem Bir Eser Ortaya Çıkacak'