MÜSİAD Dost Meclisi Toplantıları Devam Ediyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD)Elazığ Şubesinin Geleneksel Dost Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının bu haftaki konukları MÜSİAD Üyesi Harput Dibek Yönetim Kurulu Başkanı Soyer Orhan ve Dr. Muhammed Enes Polat oldu.

MÜSİAD Dost Meclisi Toplantıları Devam Ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi Toplantıları devam ediyor. Harput Dibek Yönetim Kurulu Başkanı Soyer Orhan ve Dr. Muhammed Enes Polat'ın konuk olduğu Dost Meclisi Toplantısında konuşan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Mehmet Özeren, "Bugünkü dost meclisimizde ilimizin yükselen marka değeri ve üyemiz Harput Dibek kahvelerinin sahibi Soyer beyi tecrübe paylaşımı ve marka değeri yolunda dilek ve temennilerini paslaşmak üzere konuk ettik. Harput Dibek kısa sürede ilimizde markalaşmış ve bu yönde emin adımlarla yükselen her daim, gurur duyduğumuz bir üyemiz İlimize katmış olduğu bu katma değer ve istihdamdan dolayı kendisini ve ekibini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Bu hafta ikinci konuğumuz ise yine ilimizin yetiştirdiği değerlerden biri olan kıymetli hemşerimiz Diş Hekimi Enes Polat oldu. Enes kardeşimde Soyer bey gibi markalaşma yönünde emin adımlarla yürüyen MEF DENTAL GRUP Ağız ve Diş Sağlığı firması Malatya ve ilimizde diş hastanesi konusunda ciddi yatırımları olan ve olmaya devam eden bir kardeşimiz kendisine de bu yolda ilimize sağlamış olduğu destekten dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dileriz" dedi.

Harput Dibek Yönetim Kurulu Başkanı Soyer Orhan ise, "Markalaşma serüvenimiz 2012 yılında başladığını ve AVM stantları ve kafeteryalarda kahve satışı ile başlayan Acı Kahve Special Gourmet hikâyesi şimdi Türkiye’nin en kaliteli ve en tanınmış markası olma yolunda. 2015 yılında üretimine başladığımız Harput Dibek Kahvesi, şu an Türkiye’nin birçok noktasında satılıyor. Türkiye’nin beğenisini kazanmak için Türkiye ve yurt dışında ayda ortalama 5 ton (ortalama 350.000 karton bardak) kahve ikramı gerçekleştiriyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne istihdamımız %400, 2018’den 2019’un ilk yarısına kadar ise %136 büyüdü. Ortalama 60 ilde ve yaklaşık 600 farklı konumda bulunan bayi ve satış noktalarımız az yatırımla çok kısa bir süre içerisinde oldukça başarılı işlere imza attılar. Şu an bu başarının altında profesyonel bir ekibin imzası mevcut. Ulusal ve uluslararası birçok fuara katılarak oluşturulan bu marka kültürü ile sektörde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Ankara, İstanbul, Antalya, Moskova ve daha birçok şehirde gerçekleşen fuar ve festivallere katılarak gurbet ellerde Elazığ’ı temsil etmek de bizim açımızdan ayrıca gurur verici bir durum olmuştur. Irak’ın Erbil kentinde yurt dışı için pilot uygulamamızı devreye soktuk. Şu an Suudi Arabistan, Katar ve Rusya’da da satış noktalarımız mevcut. 2020 veya 2021 yılları gibi Almanya, Hollanda, Fransa gibi Türklerin çokça yaşadığı ülkelerin gıda sektörüne giriş yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Toplantının bir diğer konuğu olan Muhammed Enes Polat ise 2017 yılında Özel MEF Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin açılmasıyla birlikte orada çalışmaya başladığını ifade ederek "Mefdental Grup olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz" dedi.