Müsiad'tan Örnek Davranış

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi, Osmanlı mirası olan 'Zimem Defteri' geleneğini devam ettiriyor.

Müsiad'tan Örnek Davranış

Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından her yıl gerçekleştirilen, Osmanlı zamanında adet haline gelmiş olan Zimem Defteri uygulamasını geleneksel hale getirerek, yeniden yaygınlaşması için bu Ramazan Ayında da çalışma başlattı.

"MÜSİAD OLARAK BU UYGULAMAYI DEVAM ETTİRECEĞİZ"
Elazığ’da çeşitli mahallelerde bulunan bakkallardan veresiye defterini satın alarak dar gelirli ailelerin borçlarını silerek Zimem Defteri uygulamasını devam ettirdiklerini belirten MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan yaptığı açıklamada; “MÜSİAD Elazığ Şubesi olarak ecdadımızdan miras kalan bu uygulamayı Elazığ’ımızda geleneksel olarak devam ettirme gayretindeyiz. Bu kapsamda şehrimizin çeşitli mahallelerde bulunan bakkal,fırınve marketlerden Zimem Defteri’ni alarak borcunu ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlarımızın borçlarını ödedik. Bu vesile ile uygulamaya katkı sağlayan, destek olan hayırsever Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu tür uygulamaların diğer toplumsal kesimler tarafından da gerçekleştirilmesi Müslümanlar arasında paylaşma ve dayanışma bilincini güçlendirecek, kardeşlik ve dostluk duygularını daha da pekiştirecektir.” dedi.

Müsiad'tan Örnek Davranış