Palu'da İlginç Karar!

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir mesire alanı içerisinde bulunan kamelyalar Palu Belediyesi tarafından örf ve adetlere uygun kullanılmadığı için kaldırılmasına Palulu vatandaşlar tepki gösterdi.

Palu'da İlginç Karar!

Elazığ’ın Palu ilçesinde bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik Mesire Alanındaki kamelyaların kaldırılmasına Palulu vatandaşlar sert tepki gösterdi.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ!
Palu Belediyesi tarafından geçtiğimiz dönemde Murat Nehri kenarına Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik Mesire alanı oluşturuldu. Vatandaşların piknik yaptığı ve eğlendiği mesire alanında bulunan kamelyalar yeni gelen belediye yönetimi tarafından kaldırılmasına ilçe halkı sert tepki gösterdi. 

PALU BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan konuyla alakalı Palu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise “İlçemiz için önemli bir yere sahip olan Mahmut Samini Hazretleri Türbesi yerleşkesi içinde yer alan Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya mesire alanı toplum yapımıza, örf ve adetlerimize uygun kullanılmadığı ve inanç turizmimizin tam anlamıyla hizmet verebilmesi için yine şehidimizin adını taşıyarak hatıra ormanına dönüştürülecektir. Mevcut mesire alanında bulunan oyun parkları ve çardaklar sayısı arttırılarak ’ÇIRÇIR’ diye bilinen mesire alanımıza taşınıp mesire alanlarımız daha da genişletilerek en kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacaktır” denildi.