'Palu Hakettiği Hizmetleri Alamıyor'

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen ve yönetim kurulu üyeleri ilçede tamamlanmayan projeleri kamuoyu ve siyasilerle paylaştı...

'Palu Hakettiği Hizmetleri Alamıyor'

Akçakiraz Belediyesi Millet Kıraathanesi ve Kültür Evi Toplantı Salonu’nda Palu-Der’in genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Beyhan Belediye Başkanı Hüseyin Ataş, Elazığ İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Erhan Bahçeci, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Palu’nun yeterli hizmeti alamadığını belirten Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, ilçe için birçok projenin hayata geçmediğini ve yarım kaldığını söyledi. Yerel seçimlere değinen Başkan Ülgen, ilçe halkının talep ettiği kişilerin aday gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Ülgen’in konuşmasının ardından derneğin sorunları ve çözüm önerileri istişare edildi.

“PALU’MUZ HAK ETTİĞİ HİZMETLERİ ALAMAMIŞTIR”
Palu’nun hak ettiği hizmetleri almakta sorunu olduğunu söyleyen Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, tamamlanmayan projeleri kamuoyu ve siyasilerle paylaştı. Ülgen, “Palu’muz hak ettiği hizmetleri üzülerek ifade etmek istiyorum ki alamamıştır. Projesi yapılan, projesi yarı kalan, projesi düşünülen ve bu konuda siyasi aktörlerce vaat edilen ve gerçekleştirilemeyen hizmetleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Palu Meslek Yüksekokulu, Palu –Kovancılar Bölge Hastanesi, Palu Ortak Adliye, Palu Ortak Arıtma Tesisi, Palu Ortak Çöp Toplama Sistemi, Palu-Köklüce-Kilban Sulama Barajı, Hamzabey Barajı’na takviye Su Barajı ve su kaçağının önlenmesi için enjeksiyon yapılması. Palu-Kovancılar ortak Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmalarının yapılması ve geçici OSB Yönetiminin kurulması” dedi.

 “PALU'DA YEREL SEÇİMLERDE TİTİZ VE SEÇİCİ DAVRANMALI”
Başkan Ülgen, yerel seçimlerde gösterilecek olan adayların halkın talep ettiği isimlerin aday gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Ülgen, “Palu için çokta önemli olan bu yerel seçim için başta iktidar partisi olmak üzere iktidar partimiz olan AK Partimiz olmak üzere ve diğer partilerin de aday gösterilmesi noktasında titiz ve seçici davranması halkın ve vatandaşın talep ettiği mutlaka çıkarılması gerekir” dedi.