'Peygamber Efendimizin Örnek Ahlakını Özümsemeliyiz'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Mehmet Özeren, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında 'Peygamber Efendimizin Örnek Ahlakını Özümseliyiz' dedi.

'Peygamber Efendimizin Örnek Ahlakını Özümsemeliyiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özeren yayınladığı mesajında; 'Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.' dedi.

'Peygamber Efendimizin Örnek Ahlakını Özümseliyiz' 
Sevginin ve sevgililerin en şereflisi Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olay olduğunu belirten Başkan Özeren;  'Peygamber Efendimizin Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur. Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Onun bu doğrultuda ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek gerekir.Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O’nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır.' dedi.

'Kutlu Doğum, Yeryüzünde Önemli Gelişmelere Vesile Olmuştur'
Başkan Özeren mesajında; 'Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum; sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz ahlâkını özümsemek, ona duyulan sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırlardır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile Elazığ’lı hemşerilerimin kandilini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm İslam âlemi için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.