Prof. Dr. Açık'a İki Plaket Birden Takdim Edildi

Dünya Gıda Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere Elazığ ev sahipliği yaptı. Yoğun katılımın olduğu ve 2 gün süren etkinlikler kapsamında Sultan Sarayında Gala Gecesi düzenlendi. Gala gecesinde ELİKAD Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık'a iki plaket takdim edildi.

Prof. Dr. Açık'a İki Plaket Birden Takdim Edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dünya Gıda Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere Elazığ ev sahipliği yaptı.  

2 gün süren ve yoğun katılımın olduğu etkinlikler kapsamında Sultan Sarayı’nda Gala gecesi düzenlendi.

Düzenlenen Gala gecesine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversite rektörleri,  FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Program Direktörü Prof. Dr. Toker Ergüder,  ELİKAD Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş ve davetliler katıldı.

Gala gecesinde katılımcılara plaket taktim edildi. Gecede ELİKAD Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a iki plaket taktim edildi.

Prof. Dr. Açık plaketlerini Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ile Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Program Direktörü Prof. Dr. Toker Ergüder’in elinden aldı.
ERGÜDER: TÜTÜN KONTROLÜNÜN BABASI DİYORUZ
Toker Ergüder,  “Biz yaklaşık 30 yıldan fazla bir süredir beraber çalışıyoruz. Özellikle 90’lı yıllarda tütün kontrolü sırasında Türkiye en çok yayın yapan üniversite ana bilim dalı Fırat Üniversitesi Halk sağlığı ana bilim dalı ve o dönemde Türkiye’ye o konuda çok bilimsel katkılarda bulunduk beraber. Ben izninizle sayın rektör hocamı da davet etmek istiyorum. Biz ona Türkiye’de ‘Tütün kontrolünün babası’ diyoruz. Hocam ben izninizle Yasemin Hoca’ma bizim Dünya Sağlık Örgütü Tütün Kontrol Politikaları mpower politika paketinden bir plaket arz etmek istiyorum” dedi.