Prof. Dr. Çoban Arıcak'ta!

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, seçim çalışmaları kapsamında Arıcak ilçesinde seçim iletişim merkezi açılışı gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Çoban Arıcak'ta!

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, Arıcak ilçesinde seçim iletişim merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Yaptığı açıklamalarda Bağımsız aday ÇOBAN, Arıcak’ın kurtuluşunun planının kendinde olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

‘’ Gelişmişlik endeksinde Türkiye sıralaması esas alındığında 928. Sırada olan Arıcak, şehrimizde de en geride olan ilçemiz olmuştur. Ters lalenin meşhur olduğu Arıcak’tan bahsediyoruz. Gelin hep birlikte Ters lale festivali yapalım desek, konaklama yeri yok Arıcak’ta. Buraya turist geldi, hayvancılık faaliyetleri yapıyorsunuz, hadi süt ve süt ürünleri koyun raflara desek, siz değerli hemşerilerimizin bireysel çabalarından öteye gidemeyiz. Ne soğuk süt zinciri yatırımı olmuş bu ilçemize ne de entegre tesisleri. Sadece süt mü, üzüm de aynı şekilde. Üretiyorsunuz, ekiyorsunuz, biçip hasata sunuyorsunuz fakat bunu bir entegre tesisi ile daha fazla ticari hacmi olan piyasalara sokamıyorsunuz. Çünkü yanlış giden bir şeyler var. Çünkü siyaset kurumu, gelişmişlik endeksinden bir haber faaliyetler yürütüyorlar. Kente ve kentliye hizmet yalnızca yol yapmak değildir. Hadi öyle olsun diyelim, köyler arası tahliye yollarınız? Memnun olan varsa Allah için elini kaldırsın, hayır ben refahımdan memnunum desin. Tüm Arıcak’ın güçlü yönlerini, zayıf yönlerini, fırsatlarını, tehditlerini tespit etmiş bir kardeşiniz olarak karşınızdayım. Arıcak’ın Kurtuluş reçetesini yazdım ben, siz refaha erin diye. Çocuklarımıza mutlu yarınlar oluşturalım diye. Arıcılık yapıyorsunuz. Kovanların 5 senede değişmesi gerektiğini bilim de söylüyor pratikte de yaşıyorsunuz. Hani teşvik? Gençlerimizin, yaşlılarımızın akşamları yürüyüş yapabilecekleri, gölgesinde oturacakları, misafirlerini gezdirecekleri spor rekreasyon alanları nerede Arıcak’ta? Kral Kızı Kalesi var meşhur. Kazıları yapılmış mı? Turizme kazandırılmış mı? Bir vali bey vardı, Allah selamet versin, kanyon bulmuştu. Dünyanın 8. Harikası. Hatırladınız mı, turizme kazandırılamayan sadece facebooklarda dolaşan o kanyon. 9. Harikası da dünyanın Kral Kızı Kalesi olsun. Ama o sosyal medyalarda kalmasın. Turizme kazansın diye ben bu kurtuluş reçetesini hazırladım. Yine Allah selamet versin, geçmiş dönem kaymakamlarımızdan birinin teşviki ile Trabzon Hurması üretimi yapılmıştı. Bunun şuan %25 i Arıcak’ta üretiliyor. Demek ki zor değilmiş. Siyasi irade, gerçek iradesini gösterirse başarılara evriliyormuş. Tüm bunların neticesinde eğer Arıcak’ı benden daha iyi tanıyan varsa, taziyelerinize, düğünlerinize daha çok gelen varsa, derdinize dertlenip karalar bağlamak yerine gül yüzleriniz gülsün diye çözüm önerileri bulan başka biri varsa, oyunuzu ona veresiniz. Hak etmiştir. Fakat daha iyi alternatifiniz yoksa,14 Mayıs sabahı şanlı bir zafer ile hep beraber şehrimizi yönetmeye Ankara’ya gideceğiz.’’ 

Öte yandan seçim iletişim merkezi açılışında yoğun ilgi ile karşılanan Prof. Dr. Bilal Çoban'a Arıcaklı vatandaşlardan destek açıklaması geldi.