'Rabbim Bir Daha Yaşatmasın'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2023 yılında yaşanan 6 Şubat depreminin yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

'Rabbim Bir Daha Yaşatmasın'

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkzli yaşanan depremin 1. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; "Rabbim, ülkemize ve milletimize böylesi afetleri bir daha yaşatmasın." dedi. 

"ACILAR HALA YÜREĞİMİZDE CANLILIĞINI KORUYOR"
Başkan Şerifoğulları mesajında şunları kaydetti: "Ülke olarak bizleri derinden sarsan 6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerden biri olan asrın felaketinde on binlerce insanımızı kaybettik. Yitirdiğimiz canların acısı hala yüreğimizde canlılığını korumaktadır. 6 Şubat depremi, ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği olan deprem felaketine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Şüphesiz geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir. Devletimizin desteğiyle şehrimizde eski yapı stokunun yenilenmesi adına güçlü adımlar atılmıştır. Can ve mal güvenliği esaslı oluşturulan planlama doğrultusunda şehrimizi yeniden yapılandırırken, hedefimiz halkımızın güven içerisinde yaşayacağı, minimum riskin bulunduğu modern bir kent oluşturmaktır. Yaşadığımız bu büyük acılardan ders çıkararak bilim ve teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak şehirlerimizi güvenli hale getirmek adına tüm gayretimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Rabbim, ülkemize ve milletimize böylesi afetleri bir daha yaşatmasın."

'Rabbim Bir Daha Yaşatmasın'