Saadet Partisi İl Teşkilatı Esnaf Ziyaretinde Bulundu

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın ve il yönetim kurulu üyeleri Gazi Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Saadet Partisi İl Teşkilatı Esnaf Ziyaretinde Bulundu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Elazığ İl Teşkilatı gazi caddesinde esnaf ziyaretinde bulundu ve esnafların şikayetlerini dinledi. Abdullah Akın esnaf ziyareti sonrası yaptığı açıklamada esnafların problemlerinin, dertlerinin ortak olduğunu ve zor durumda olduklarını belirtti. Başkan Akın; Saadet Partisi il teşkilatı olarak esnafların sıkıntılarına karşı daha duyarlı olduklarını ve yapacakları projeler ile vatandaşın karşısına çıkacaklarını söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın açıklamasında 'Elazığ'ın gerçek gündemi 600 dönümlük arazinin üzerine 300 tane, 400 tane villa yapılması değil işsizliktir. Esnafımızın yaşadığı sıkıntılardır. Bugün Elazığımızda İş-Kur’a kayıtlı 30.000 tane insanımız bulunmaktadır.

Kayıtdışı olanları da düşündüğünüz zaman sayı iki katına üç katına çıkıyor. Yani nüfusumuzun %10 neredeyse işsiz ve gençlerimize yeni iş sahası açmak varken ekonomiyi canlandırmak için esnafımızı kalkındırmak varken maalesef işte belediye başkanınını görüyorsunuz Malatya yolunda 600 dönümlük araziye villa kent projesi çiziyorlar.

Bu araziler vatandaşın malıdır, bütün Elazığ halkı bundan istifade etmelidir. Sadece bir kesimin istifadesine sunulduğu zaman vatandaş hoşnut olmaz Cenabı Allah da bundan hoşnut olmaz. Biz bu tür şeylerin karşısında mutlak surette duracağız ve Elazığımızın gerçek gündemlerini söylemeye çalışacağız anlatmaya çalışacağız projelerimizde birlikte insanlarımızın karşısına geleceğiz.

İnsanlarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz onları anlamaya çalışacağız. İktidar partisine sesleniyorum kendilerine destek çıkan sadece birkaç derneği ziyaret etmiş olmakla halkın problemlerini anlamış olmuyorsunuz halka konuşmuş olmuyorsunuz maalesef. Bir de gerçek halkın içerisine inmek onları iyi dinlemek lazım.” Dedi. 

Abdullah Akın, 28 Şubat Darbesi ve merhum Başbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının seneyi devriyesi hakkında da açıklamalarda bulundu. 

Akın sözlerini '27 Şubat'ta Erbakan hocamızın vefat yıl dönümü vesilesiyle Elazığımızda Milli Gazetenin eki olan Erbakan özel sayısı, 15.000 adet olmak üzere il ve ilçelerimizde de dağıtıma çıktı ve dağıtılmaya da devam ediyor.

Erbakan hocamızın daha iyi anlamak daha iyi tanımak, tanıtmak, hayatını anlamak ideallerini anlamak uğruna bu özel sayımızı tüm Elazığlı hemşerilerimiz ile buluşturduk. Bugün Erbakan hocayı anlamak sevmek onu bilmek demek gerçek anlamda onun yolunu takip etmektir.

Sadece söylemle Erbakan hocayı anlamak mümkün değil onun icraatlari ile eylemleri ile bütünleşik bir şekilde hareket ederek ancak Erbakan hocayı sevmiş olabilirsiniz. Siz eğer faize hizmet ediyorsanız Erbakanı anladım demek sadece kuru bir iddiadan ibaret kalır. İşte geçen gün AKP Hükümeti bu yıl tarihimizde görülmemiş bir şekilde 179 milyar dolar  dış borç faizi ödeyeceğini açıkladı.

Yani bunun anlamı şu Amerika’daki bankalardan borçlar alınmış. 1 yılda 179 milyar dolar sadece ve sadece faiz ödeyecek, ana para değil. Bunun boyutunu anlamak için şu an bu parayla 12 BİN adet F16 savaş uçağı alınabileceğini belirtmek isterim.

Şu an 100 yıllık devlet olan Türkiye’mizin F16 sayısı 238 dir. Düşününki 12 bin tane F16 uçağı kaç ülkeyi yok etmeye yeter siz tahmin edin. Şu an dünyanın en pahalı uçak gemisinin fiyatı 13 milyar dolardır.

Bu paraya 14 tane dünyanın en gelişmiş uçak gemisini satın alabilirsiniz. Düşünün ki Amerika’nın 11, İngiltere’nin 2, Çin’in 2 tane uçak gemisi, Rusya’nın 1 tane uçak gemisi var. Bu ölçekteki parayı Amerika’daki bankalara paranın faizi olarak gönderiyorsan Erbakan hocayı anlamadığınız gibi Erbakan hocaya karşısınız demektir. " diyerek sonlandırdı.