'Sağduyulu Davrandık!'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, dün Belediye Meclisi'nde yaşanan kavganın ardından açıklamalarda bulundu.

'Sağduyulu Davrandık!'

Elazığ Belediyesi, yeni dönemin ilk toplantısını dün Şahin Şerifoğulları’nın başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda komisyonlara üye seçimi yapıldı.

Bilindiği üzere dün gerçekleşen Belediye Meclis toplantısında İmar komisyonuna üye seçiminde CHP ve YRP’nin önerdiği üyelere red oyu kullanılması ve ardından AK Partili Belediye Meclis Üyesi Murat Şerbet'in masaya vurması sonrasında ortamın gerilerek Murat Akkoç arasında tartışma yaşanmıştı. 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak seçimlerin demokrasiye uygun gerçekleştirildiği belirtirken muhalefet partilerinin üyeleri karşısında sağduyulu davrandıklarını vurguladı.

"CHP VE YRP SALT ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYAMADI"
Başkan Şerifoğulları yaptığı açıklamada; “Yeni dönemin ilk oturumunu gerçekleştiğimiz Elazığ Belediyesi Meclis Toplantımızda, komisyonlar için üye seçimlerini tamamladık. 5 üye sayısına sahip komisyonlar için yapılan seçimde AK Parti üyeleri 23 oy alarak komisyonlarda yer alırken, CHP ve Yeniden Refah Partisi’nin üyeleri, salt çoğunluk olan 20 oya ulaşamadı ve komisyonlarda yer alamadı. Seçimlerin kanunlara uygun, demokratik bir ortamda gerçekleştirilmesine ve CHP ile YRP’nin salt çoğunluk olan 20 oya ulaşamamasına rağmen salonda gerginlik yaratan muhalefet partilerinin üyeleri karşısında sağduyulu davranışımızı sürdürerek seçimlerin demokrasiye uygun gerçekleştirildiğini ifade ettik. Kıymetli hemşehrilerimizin bize emaneti olan bu kutlu görevi, keyfi isteklere göre değil, kanunlara, yasalara uygun bir şekilde icra etmeyi sürdüreceğimizi saygıdeğer kamuoyu ile paylaşmak istiyor, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.