'Sağlıkta Hedefimiz Büyük'

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş, ilimiz sağlık alanındaki yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında açıklama yaptı.

'Sağlıkta Hedefimiz Büyük'

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş, Elazığ'ın bir sağlık üssü haline geleceğini belirterek, yapılacak çalışmalarla ilerleyen zamanlarda artık Elazığlıların sağlık hizmeti almak için başka şehirlere gitmesine gerek kalmayacağını vurguladı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş, ilimiz sağlık alanındaki yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında açıklama yaptı.

"ŞEHİR HASTANESİ TÜM BÖLGEYE HİZMET VERİYOR"
Prof.Dr. Keleş yaptığı açıklamada,“İlimiz sağlık alanında bölgenin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Türkiye’nin 6. şehir hastanesi olarak 1 Ağustos 2018 tarihinde hizmete açıldı. 5 yıldızlı otel konforundaki dizaynı ve sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla ilimize ve bölgemize hizmet vermeye devam eden hastanemiz, hizmette 5. yılını tamamladı." dedi. 

Milletvekili Keleş'in yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

DEPREM İZOLATÖRLÜ GÜVENİLİR SAĞLIK HİZMETİ
"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayali ve ilimizin de gururu olan Şehir Hastanemiz, 1038 yatak kapasitesi ve 177 adet yoğun bakım yatağına sahip. Bünyesinde yüksek güvenlikli adli psikiyatri ve tutuklu adli psikiyatri hastanelerimiz bulunmaktadır. 872 adet deprem izolatörü ve teknik donanımları ile modern bir yapı olarak ilimize hizmet etmektedir."

8 BUÇUK MİLYON HASTA BAŞVURUSU
"Açılışından bu yana Şehir Hastanemize 8,5 milyon hasta başvurusu oldu. 230.000’e yakın hasta yatarak tedavi gördü ve 150.000’e yakın ameliyat yapıldı. 2023 yılının başında 368 hekimimiz görev yaparken, bu ay itibariyle 403 hekimimiz hastanemizde görev yapmaktadır. Sağlık Bakanı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ilimizin ihtiyacı olan özellikli yan dal uzmanı atamaları da yapıldı. En son geçtiğimiz ay ataması yapılan, Yenidoğan Uzmanı, Çocuk Alerjisi Uzmanı ve Çocuk Hematoloji-Onkoloji uzmanlarımız da görevlerine başladılar."

TÜM BEBEK MERKEZİNİN RESMİ AÇILIŞI YAPILACAK
"Şehir Hastanemizde; Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Tıbbi Onkoloji, Robotik Yürüme, Kalp Merkezi, Palyatif Bakım Merkezi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi gibi birçok özellikli hizmetimiz mevcuttur. Bunun yanında Tüp Bebek Merkezi’nde personel ve cihaz eksiklikleri tamamlanarak mart ayında hasta kabul etmeye başlanmıştır. Yakın zaman içerisinde resmi açılışını da gerçekleştireceğiz."

GELECEK NESİLLERE DAHA İYİ SAĞLIK HİZMETİ
"İlimizin bir diğer önemli hastanesi, Fırat Üniversitesi Hastanesi’de 1200 yatak kapasitesiyle, geniş bir hasta kitlesine hitap ederken kapsamlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaktadır. Modern tıbbi donanımları ve nitelikli sağlık personeliyle hastalarına tedavi deneyimi sunarken, bölgeye sağlık alanında öncülük etmektedir. Hastanenin geleceğe yönelik atılımları arasında, 800 yataklı yeni hizmet binasının proje ihalesinin gerçekleştirilmiş olması, hastanemizin vizyonunu daha da güçlendirmektedir. Sadece kapasite artışını değil, aynı zamanda modern mimari ve güvenlik standartlarına uygun olarak tasarlanacak olan yeni bina, hastalara konforlu ve güvenli bir tedavi ortamı sunacaktır. Yapılan yatırımlar ve projeler, hastanenin sadece mevcut hastalara değil,  gelecek nesillere de daha iyi sağlık hizmetini sunmayı amaçlamaktadır."

ŞEHİR HASTANESİ TÜM BÖLGEYE HİZMET VERDİ
"Pandemi döneminde ve bölgemizde yaşanan depremlerde ciddi bir rol üstlenen Üniversite ve Şehir Hastanemiz sadece ilimizden değil, çevre illerimiz; Bingöl, Muş, Tunceli, Diyarbakır, Malatya’dan ve uzak illerden de hasta kabulü sağlamaktadır."

ELAZIĞ BÖLGENİN SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK
"Üniversite Hastanemiz gibi Şehir Hastanemizde güçlü bir eğitim hastanesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir. Şu anda Şehir Hastanemizde eğitim görevlisi unvanına sahip 44 akademisyen hekimimiz bulunmaktadır. Şehir Hastanemiz mevcut durumda beş eğitim kliniğine sahiptir. Dâhiliye, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Biyokimya, Radyoloji, Göz Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji ve Çocuk Nörolojisi branşları için de eğitim klinikleri başvurusu yapılmış durumdadır. 18 Ekim’de resmi gazetede yayınlanan 5 öğretim üyesi kadroları ile birlikte yıl sonuna kadar, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Kalp Damar Cerrahisi branşları için de eğitim kliniği başvurusunda bulunulması planlanmaktadır. Amacımız ilimizde özellikli sağlık hizmetlerinin sayısını arttırmaktır. Vatandaşlarımızın özellikli ameliyat ve tedaviler için farklı illere gitmek zorunda kalmasını istemiyoruz. Allah’ın izniyle Elazığ, Bölgemizin sağlık üssü olacaktır."

PROJELER TAMAMLANIYOR
"Hastanemizde devam eden projeler teker teker tamamlanıyor. Önümüzdeki 3 Kasım’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Kemalettin Aydın Hocamızın da katılımlarıyla 2023-2024 Akademik Yıl Açılışı ve akademisyenlerimizin cübbe giyme töreni Şehir Hastanemizde yapılacaktır. Aynı gün bahsettiğim tüp bebek merkezimizin de resmi açılışını ve 12 yataklı Mahkûm Koğuşumuzu da Şehir Hastanemiz bünyesinde açılışı yapılacaktır. Mahkûm koğuşu da bölgemizin ciddi ihtiyaçlarından biriydi. Adalet Bakanlığı ile süreç içerisinde istişarelerimiz oldu."

RIZAİYE DEVLET HASTANESİ AÇILIYOR
"Yine İlimizin diğer bir ihtiyacı olan devlet hastanesi müjdemizi de geçtiğimiz ay vermiştik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın da destekleriyle 100 yataklı Rızaiye Devlet Hastanesi önümüzdeki aylarda inşallah hizmete açılacaktır. Şehrimiz adına güzel bir hizmet olacağı düşüncesindeyiz."

İLÇELER HASTANELERİNE KAVUŞUYOR
"Tabii ki bu noktada ilçe hastanelerimizi de unutmamamız gerekmektedir. Bu hastanelerimizin de uzman hekim ihtiyaçları için Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz oldu. Palu ile Kovancılar ilçelerimize hizmet vermesi planlanan 150 yatak kapasiteli Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi ve Keban ilçemizde hizmet vermesi planlanan 25 yataklı Keban Devlet Hastanesi ile 10 dairelik lojman ihaleleri gerçekleşti, kısa süre içerisinde bu iki hastanemizin de yapımlarına başlanılacaktır."

ELAZIĞ SAĞLIK HİZMETİNE SAHİP OLACAK
"Elazığ’ımız ilçe hastaneleri ve diğer projelerle desteklenerek sağlık hizmetlerini güçlendirmeye devam etmesi, bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir rol oynayacaktır. Bu gelişmelerle ilimiz, kapsamlı ve eksiksiz bir sağlık hizmeti ağına sahip olacaktır.”