'Satmadım, Satılmadım!'

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, son günlerde Elazığ kamuoyunda yer alan 31 Mart yerel seçimlerinin sonucuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'Satmadım, Satılmadım!'

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin ardından AK Parti Elazığ Teşkilatı, eleştirilerin odağı oldu. AK Parti’nin Elazığ’da birçok ilçe ve beldeleri kaybetmesi ve AK Parti'den aday gösterilmediği için başka partilerden aday olan ve seçimi kazanan başkanların iddialarına Milletvekili Ejder Açıkkapı sosyal medya üzerinden cevap verdi.

 Milletvekili Açıkkapı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"BENİM HEDEF HALİNE GETİRMEK İSTEYENLER YALANCIDIR"
“Son günlerde masum eleştiri sınırlarını aşıp sistematik bir şekilde şahsıma yönelik saldırıları görmezden gelme imkanı kalmamıştır. Liderim Recep Tayyip Erdoğan ‘ın hukuku, siyasi hareketimiz AK Parti ‘nin hukuku herkesin, her birimizin hukukunun önündedir. Ak Partide aday belirleme sürecini kasıtlı olarak üzerime yıkmaya çalışanlara ifade etmek isterim ki: Ak Partide aday belirleme süreci bellidir. Aday belirleme süreçlerini kasıtlı olarak bana bağlayıp beni belirleyici olarak lanse eden, beni hedef haline getirenler her kim ise yalancıdır, bühtanda bulunmaktadır."

"OLAYI ŞAHSIMA BAĞLAYANLAR YANLIŞ YOLDASINIZ"
"Sosyal Medya ve basın yayın organlarında şahsımla ilgili paylaşımlarda bulunanlara istirhamım şudur ki: Benim kime, nasıl, ne şekilde baskı yaparak aday belirlediğimi kamuoyuna açıklamanızdır. Belde ve İlçelerde aday adayları içerisinde kanaatlerimiz arasında, olmalı dediğimiz aday olan arkadaşlar da vardır, aday olamayan arkadaşlar da vardır. Her bir vekilin, İl teşkilatının, yetkili kurulların kanaatleri ve nihayetinde Genel Merkez Üst Kurulu ile istişare sonunda bazen %100 ittifak, bazen ekseri çoğunluk kanaatleriyle ve iki ilçemizde Kovancılar ve Karakoçan’da son bir anket çalışması ile aday belirleme gibi bir çalışma yöntemi gerçekleşmişken, olayı şahsıma bağlamaya çalışanlara diyeceğim tek şey gerçekten yanlış yoldasınız, bilerek ya da bilmeyerek tezvirat yapmaktasınız."

"HİÇ KİMSEYİ SATMADIM, KİMSEYE DE SATILMADIM"
"İyi niyetli kimseleri tenzih ederek ifade etmeliyim ki, bir kısım cenahta ise bir güruh benim üzerimden kamuoyunu yanıltacak paylaşımlarla iğrenç bir yol izlemektedirler. 20 yılı aşkın bir süredir Ak Parti içerisinde aktif olduğum İl Başkan Yardımcılığım, İl Başkanlığım ve Milletvekilliklerim süreçlerinde nezaketi elden bırakmadan onurlu bir şekilde liderimle, siyasi hareketimle birlikte ilime ve ülkeme hizmet etmekten başka hiçbir düşüncem olmadı, olmayacak. Şunun bilinmesini isterim ki, tüm hayatım ve siyasi hayatım boyunca hiç kimseyi satmadım, hiç kimseye de satılmadım"