Şerifoğulları'ndan İlk Açıklama

Yeniden Elazığ Belediye Başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları, Elazığlılara seslendi.

Şerifoğulları'ndan İlk Açıklama

Elazığ Belediye Başkanı olan Başkan Şerifoğulları, Cumhuriyet Meydanı’nda Elazığlılara seslenerek, "büyük bir zaferin coşkusunu yaşıyoruz. " dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre yeniden Elazığ Belediye Başkanı olan Başkan Şerifoğulları, Cumhuriyet Meydanı’nda Elazığlılara seslenerek, "31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini yine bir demokrasi zaferiyle sonuçlandırdık. Vatandaşlarımız demokratik haklarını sandığa giderek, en güzel şekilde kullandı ve milli irade bir kez daha tecelli etti."

İşte Başkan Şerifoğulları2nın ilk açıklaması;

"Bugün, sizlerin desteği ve dualarıyla gerçekleşen büyük bir zaferin coşkusunu yaşıyoruz. Bu zafer Elazığ’ımızın zaferidir. Bu başarı geleceğimizin zaferidir. Bu zafer, birlik ve beraberliğimizin zaferidir. 

Bugün aziz şehrimizin zaferini kutluyoruz. Bu zafer, birlikte çalışmanın, ortak hedeflere doğru ilerlemenin ve geleceğe olan inancımızın bir ifadesidir.

Bu zafer beş yıldır ortaya koyduğumuz samimiyetin, emeğin ve bu şehrin yarınlarına dair kurduğumuz hayallerin ve bu hayalleri bir bir gerçekleştirmiş olmanın ifadesidir. 

Bugün artık hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun kazanan Elazığ’ımızdır. Bugün artık yeni bir gündür. 

Bu seçim sürecinde gösterdiğiniz güvene, desteğe ve katılıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin duası ve desteği olmadan bu başarı asla mümkün olmazdı.

Şimdi önümüzde çok daha büyük bir sorumluluk var. Önümüzdeki beş yıl boyunca şehrimizin daha yaşanabilir, daha huzurlu ve daha gelişmiş bir düzeye taşımak için canla başla ve daha da önemlisi ilk günkü aşkla çalışma zamanıdır. Her bir hemşehrimizin yaşam kalitesini artırmak, altyapısı ve üst yapısıyla bölgede lider bir şehir olmak için gecemizi gündüzümüze katma vaktidir. Bunu geçtiğimiz beş yılda birlikte omuz omuza başardık. Yine başaracağız. Çünkü biliyoruz ki birlikte hareket ettiğimiz sürece, ulaşamayacağımız hiçbir hedef yoktur. 

Birlikte el ele vererek, daha güçlü bir gelecek inşa edeceğiz. Hemşehrilerimizin bize ve partimize olan güven ve teveccühüne layık olmak için durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Destekleriyle bize güç veren bu aziz makama bizleri yeniden layık gören çok değerli hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 

Ve elbette bizlere yeniden bu aziz şehre hizmetkar olma görevini veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. 

Seçim çalışmalarımızın başladığı günden itibaren şahsıma ve partime destek ve teveccühlerini esirgemeyen aziz hemşehrilerim başta olmak üzere, birlikte omuz omuza çalıştığımız, sayın milletvekillerimize, Sayın İl Başkanımıza, Sayın merkez İlçe Başkanımıza, Sayın Kadın kolları Başkanımıza, Sayın Gençlik Kolları Başkanımıza, belediye meclis üyelerimiz ve adaylarımıza, sandık kurullarımızda görevli üyelerimiz ve müşahitlerimize, kısaca birlikte yürümekten ömrümün sonuna dek onur duyacağım teşkilatımızın her kademesinde bulunan tüm dava ve yol arkadaşlarıma, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli başkan ve üyelerine, muhtarlarımıza, esnaflarımıza, maddi ve manevi olarak yanımızda olan tüm gönül dostlarımıza, kıymetli basın mensuplarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Belediye Başkanlığı seçiminde birlikte yarıştığımız diğer partilerin adaylarına da teşekkür ediyorum.

Seçim sonuçlarının şehrimiz için hayırlı olmasını diliyor, seçilmiş olan Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerimizi tebrik ediyorum. 

Bugünden itibaren bize oy veren, vermeyen herkesin yeniden Belediye Başkanı olarak bu aziz şehri inşa ve ihya için hizmet vaktidir diyoruz. 

Belediyeciliğin gerçek adresi olan AK Partimizin vizyonundan aldığımız ilhamla, Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu ile kentsel dönüşümden altyapıya, istihdam ve kalkınmadan ulaşıma, çevresel yatırımlardan tarih ve medeniyetimizin ihyasına, sosyal projelerden kadınlarımıza, yarınlarımızın teminatı gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik insanımızı merkeze alan projelerimizle yeniden ilk günkü aşk ve heyecanla yola revan oluyoruz.  

Beş yıl önce bu şehre ve siz kıymetli hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri bir bir tutmuş olmanın huzuruyla seçim süreci boyunca şehrimizin her mahallesinde, her sokağında sizlerle bir araya geldik. Rabbime hamdolsun ki kapılarına ve gönül hanelerine konuk olduğumuz her bir hemşehrimiz bizleri muhabbetle ağırladılar, dualarıyla uğurladılar. Her bir hemşehrimizle ahdimiz var, bizi biz yapan birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızla bu aziz şehri şanına yakışır bir geleceğe hazırlayacağız. 

Şimdi, Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu ile bir kez daha şehrimiz için çok daha güzel bir hikaye yazma zamanı diyoruz. Şimdi her zamankinden daha fazla çalışma zamanı diyoruz.

İnsanımızın huzur ve güven içinde yaşadığı bir şehir için, 

Bu şehirde yaşayan her bir vatandaşımıza adil bir hizmet sunmak için 

Kalkınmış, bölgesinde lider konuma yükselmiş bir Elazığ için

Değerleriyle güçlü bir Elazığ için

Ve elbette kadim medeniyetimizin ihyası için aşkla çalışmaya devam edeceğiz. 

Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz ve şehrimize kazandıracağımız nice hayallerimiz var.

Niyetimiz hayır, akıbetimiz hayır olsun inşallah diyoruz. 

Duaları ve destekleriyle her daim yanımızda duran her bir hemşehrime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim kılsın diyor, her birinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum."