Thodex'te Çember Daralıyor!

Tüm Türkiye'nin konuştuğu Thodex vurgununda son dakika gelişmesi! Arnavutluk'a kaçan Faruk Fatih Özer'i yakalama çalışmalarında sona yaklaşıldı. Özer'in yakalandıktan sonra 48 saat içerisinde Türkiye'ye iade edilmesi bekleniyor.

Thodex'te Çember Daralıyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'i yakalama çalışmalarında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Arnavutluk'a kaçan Özer'in yakalanmasına ilişkin gerçekleştirilen operasyonun birkaç gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Kripto para borsasının sarsan vurgunun kilit ismi Özer'i yakalama çalışmalarına destek amaçlı Arnavutluk'a giden Türk polisinin geri dönmesi üzerine gözler, yakın zamanda gelmesi beklenen açıklamaya çevrildi.
ARNAVUTLUK'TA YARGILANMAYACAK
Özer, yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak ancak Arnavutluk sınırları içerisinde herhangi bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.
48 SAAT İÇERİSİNDE İADESİ GERÇEKLEŞECEK
48 saat içinde Türkiye'ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.
OPERASYON 4 ÜLKEDE SÜRÜYOR
Başlatılan operasyon, Başkent Tiran merkezli 4 ülkede sürüyor.

Pasaportu tahditli olan ve kırmızı bültenle aranan Özer'e yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol'e teslim edilecek.