Traktörcüler Sitesi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, vizyon projelerin yanı sıra şehrin ihtiyaç duyduğu önemli çalışmaları da bir bir hayata geçiriyor.

Traktörcüler Sitesi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın büyük önem verdiği projeler arasında yer alan ve traktörcü esnafının daha modern ve konforlu bir ortamda ticaret yapmasına olanak sağlayacak ‘Traktörcüler Sitesi’ inşaat çalışmaları hızla ilerliyor.


AMAÇ; “TRAKTÖRCÜ ESNAFINI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMAK”
Traktörcü esnafını tek bir çatı altında toplayacak proje, mevcut şehirler arası terminal binasının yanında inşa ediliyor. Yaklaşık 13 bin 600 m2 arazi üzerinde toplam 6 bin 112 m2  kullanım alanına sahip traktörcüler sitesi inşaat çalışmaları kapsamında bir kısım bölüm, kolon ve tabliye işlemleri devam ederken diğer kısımda ise kaba inşaat çalışmaları sürüyor.   

Yıl içerisinde hizmete sunulması hedeflenen modern ve donanımlı traktörcüler sitesi bünyesinde; dükkânlar, kafeterya, mescit, açık otopark alanı, güvenlik binası ve yeşil alanlar yer alacak. Traktör satışı için tasarlanan dükkânlar ise kapalı ve yarı açık alan olarak düzenlenecek.

TRAKTÖRCÜ ESNAFINDAN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR
Traktörcüler sitesinin sektördeki esnaflara önemli katkılar sunacağını belirten traktörcü esnafı, şehre birbirinden önemli projeler ve hizmetler kazandıran Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.