Turgut, Aday Adaylığını Açıkladı

Bingöl Üniversitesi öğretim görevlilerinden Cemil Turgut, AK Parti'den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Turgut, Aday Adaylığını Açıkladı

Bingöl Üniversitesi öğretim görevlilerinden, Elazığlı hemşehrimiz Cemil Turgut, yaptığı yazılı açıklamada AK Parti'den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. 

Turgut yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Gençlik yıllarından beri içinde bulunmaktan büyük gurur duyduğum bir davanın son kalesi olan AK Parti’den; ülkemin içinde bulunduğu bu zor günlerin atlatılmasında Cumhurbaşkanımızın yanında yer alarak aday adayı olduğumu ifade ediyorum." dedi. 

"MİLLİ BİR MESELEDİR"
Turgut açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bilindiği gibi daha önce de ülkemiz, darbeler, muhtıralar gibi çok zor günlerden ve süreçlerden geçmişti. Ancak şu an içinde bulunduğumuz süreç belki bütün zamanların en zor ve en kritik dönemi olacak. Zira ülkemiz adeta habis ruhlu iç ve dış mihrakların saldırısına hiç bu kadar yoğunlukta maruz kalmamıştı. Cumhurbaşkanımızın stratejik öngörüleri ve manevraları sayesinde bölgesinde küresel güç olma yolunda hızla ilerleyen ülkemiz; gerek Avrupa ülkeleri gerekse ABD gibi sömürgeci devletler tarafından terör örgütleri üzerinden saldırılara maruz bırakılmaktadır. Bu bakımdan devletimizin ve milletimizin selameti için Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almak milli bir meseledir diye düşünüyoruz.” 

"ŞEHRİMİZİ HAK ETTİĞİ KONUMA GETİRMEK İÇİN ADAYIM"
AK Parti iktidarlarında ilimizin birçok sorunu çözüm bulmuş olsa uzun zamanların birikimi olarak süregelen problemlerin çözümü yanında gerek istihdam gerekse tarım, eğitim ve turizm alanlarında ilimizin hak ettiği yere gelebilmesi için akademik ve idareci birikimimizle katkı sunmak için aday adayı olmaya karar verdiğini ifade eden Turgut açıklamasını şöyle devam etti;

“Büyük bir bölümünün ekilip biçilmediği oldukça geniş tarım arazilerinden; adeta her biri saklı kenti andıran Harput, Keban, Sivrice ve Palu gibi turizm cennetlerinden istenildiği gibi yararlanamayan aziz şehrimizin hak ettiği noktaya gelmesi için taşın altına elimizi koyma gereği duyduk. Ayrıca gerek şehrimizin gerekse bölgemizin deprem bölgesi olması nedeniyle şehrimizin acilen TOKİ marifetiyle kentsel dönüşüme tabi tutulması bir zorunluluktur. Bu noktada yerel yönetimlere destek vererek şehrimizi her türlü afete karşı hazırlıklı hale getirmek için bu konuda tartışmasız başarılı olan AK kadroların yanında yer alma kararı aldık. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla ülkemize ve aziz şehrimize hizmet etme gayesiyle aday adayı olduğumuzu dava arkadaşlarımız hemşerilerimizin takdirlerinize sunarım”