Unutmadık, Unutmayacağız..!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin ve bu girişime karşı milletin direnişinin üzerinden 7 yıl geçti.

Unutmadık, Unutmayacağız..!

Tarihler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde, şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızan asker görünümlü Fethullahçı Terör Örgütü mensubu hainler, devletin bütünlüğüne kast ederek alçak planlarını devreye soktu. O gece, asker görünümlü teröristlerin hedefi, milli irade ve demokrasiydi... ,

Yıllarca Türkiye’yi esir alan cunta zihniyetine yenisinin eklenme çabasıyla, kalkınan Türkiye’nin alçakça bir planla yeniden önünü kesmek isteyen hainler, Türkiye’de köprüleri trafiğe kapattı, tanklarla milletin üstüne yürüdü, Gazi Meclisi bombaladı, masum sivilleri, askerleri ve polisleri katletti.

Hainler, bir yandan katliamlarına devam ederken bir yandan da sinsi planlarına ulaşmanın hayalini kuruyor ama şanlı milletin, destansı direnişiyle milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkacağını tahmin etmiyordu.

O gece saatler ilerledikçe hain teröristlerin planları milletin direnişiyle alt üst oldu.

Darbeye adete mili irade tokadı atan millet, canlarını hiçe sayarak kurşunların üzerine koştu, tankların önüne yattı, şehit düştü, gazi oldu ancak bayrağı yere düşürtmedi, demokrasiyi çiğnetmedi.

Hiç şüphesiz; 15 Temmuz'un asıl önemi milletin tarihi boyunca maruz kaldığı darbelere karşı gösterdiği ilk fiili ve şanlı direnişin sembolü olmasıydı. 15 Temmuz’da, o destansı gecede, FETÖ ihanet çetesi mensubu hainlere aslanlar gibi karşı koyan 252 fidan şehit düştü.

Tek yürek ve tek bilek olarak darbecilere karşı yürütülen şanlı direnişle dosta ve düşmana Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini, Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğini millet bir kez daha göstermiş oldu. FETÖ hainlerinin ülkeyi ele geçirme planlarına canı pahasına karşı koyan milletin destansı direnişinin 7. yıldönümü idrak ediliyor.

Elazığ Yeni Haber İnternet ve Medya Yayıncılığı olarak, 15 Temmuz demokrasi destanı’nı yazan bütün kahramanlarımızı gönülden yâd ediyor, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza sağlık ve sıhhat diliyoruz..

Unutmadık, Unutmayacağız..!