Vali Erkaya Yırık Açıkladı! Elazığ'da Sokağa Çıkma Kısıtlaması Esnetildi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık depremin ardından Kanal Fırat Televizyonu'na yaptığı açıklamada sokağa çıkma kısıtlamasının esnediğini vatandaşların dışarı çıkabileceklerini bildirdi.

Vali Erkaya Yırık Açıkladı!  Elazığ'da Sokağa Çıkma Kısıtlaması Esnetildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 5.3 şiddetindeki depremin ardından yaşanan gelişmekeri Kanal Fırat Canlı yayınına aktardı. Vali Yırık, “Sokağa çıkma yasağı Elazığlılar için esnetilecek” dedi. Vali Erkaya Yırık’ın açıklaması şöyle:

“ŞU ANDA BİR OLUMSUZLUK TESPİTİ YOK”

“Arkadaşlarımız sahada çalışmalarını sürdürüyor. %80 oranında saha çalışmalarını tamamladık. Can kaybı ve maddi hasar tespit edilmedi. Balkondan atlayan biri var  diye duyum aldık ama teyit etmeye çalışıyoruz. Vatandaşımız hastanede tedavi altında. Şu anda bir olumsuzluk tespiti yok.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ELAZIĞLILAR İÇİN ESNETİLECEK”

Sokağa çıkma kısıtlaması var ama Elazığlı vatandaşlarımız sokağa çıkabilir. Pandemi kurallarına uyarak çıkabilirler. Tek ricam şu; kapalı alan olarak sadece araçlarında kalabilirler, hareket halinde olmamalarını tavsiye ediyoruz. Sokağa çıkma yasağı Elazığlılar için esnetilecek.

“DAHA UZAK YERLERDE OLUMSUZLUK TESPİT EDİLMEDİ”

Elazığlılar deprem gördüler. Vatandaşlarımız bu durumda ne yapacağını biliyor. İHAlar ile yukarıdan taramalarımızı sürdürüyoruz. Kavaktepe merkeze 15 m yakında. Daha uzak yerlerde olumsuzluk tespit edilmedi” dedi.